Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 22:22

autor: aadamus

The Lord of the Rings: Gollum od Daedalic Entertainment zabierze nas do świata Władcy Pierścieni

Niemieckie studio Daedalic Entertainment zapowiedziało właśnie wydanie nowej przygodowej gry akcji osadzonej w uniwersum Władcy Pierścieni. Będzie nosić tytuł The Lord of the Rings: Gollum, a jej premiera przewidziana jest na 2021 rok.

Nadchodzi przygodowa gra akcji osadzona w uniwersum Władcy Pierścieni. - The Lord of the Rings: Gollum od Daedalic Entertainment zabierze nas do świata Władcy Pierścieni  - wiadomość - 2019-03-25
Nadchodzi przygodowa gra akcji osadzona w uniwersum Władcy Pierścieni.

Na 25 marca przypada Dzień Czytania Tolkiena. Właśnie tego dnia niemieckie studio Daedalic Entertainment zapowiedziało swój najnowszy projekt. Jest nim powstająca we współpracy z Middle-earth Enterprises przygodowa gra akcji osadzona w uniwersum Władcy PierścieniThe Lord of the Rings: Gollum.

W czasie wywiadu dla Hollywood Reporter dyrektor generalny Daedalic Entertainment zdradził kilka szczegółów związanych z nadchodzącą produkcją. The Lord of the Rings: Gollum położyć ma silny nacisk na fabułę oraz jej wierność z materiałem źródłowym. Historia opowiedziana zostanie z perspektywy Smeagola i będzie dotyczyła wydarzeń, które mają miejsce po tym, jak znajduje on Jedyny Pierścień.

Będzie to pierwsza produkcja powstała we współpracy obu firm. Przewidywana jest już jednak jej kontynuacja. Wiadomo także, że The Lord of the Rings: Gollum będzie działał na silniku Unreal Engine 4 od studia Epic Games. Premiera przewidziana jest na 2021 rok. Gra ma się pojawić na wszystkich dostępnych w tym czasie platformach.

Warto wspomnieć, że Daedalic Entertainment tworzeniem gier zajęło się w 2007 roku. Niemieckie studio znane jest głównie z cyklu przygodówek Deponia. Niedawno deweloperzy zapowiedzieli także wydanie strategii czasu rzeczywistego w klimatach fantasy – A Year Of Rain.