Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2020, 14:35

Original War - kultowy RTS z nową aktualizacją

Original War, czyli kultowa w niektórych kręgach strategia czasu rzeczywistego od studia Altar Games, otrzymała nową aktualizację, oznaczoną numerem 3.0.8.246. Zawiera ona szereg poprawek oraz ulepszeń, mających zapewnić między innymi lepsze działanie na nowszych sprzętach. Tytuł można obecnie zakupić z wysokim rabatem na platformie GOG.com.

W SKRÓCIE
  1. Original War otrzymało nową aktualizację, oznaczoną numerem 3.0.8.246.
  2. Między innymi poprawia ona działanie gry na nowszych komputerach oraz eliminuje szereg bugów.
  3. Jednocześnie pojawiło się ostrzeżenie, że gra może przestać działać na wiekowych sprzętach.
  4. Tytuł można obecnie zakupić na platformie GOG.com z 80-procentowym rabatem.

Choć w tym roku Original War obchodziło swoje dziewiętnaste, nadal jest ono żywe w świadomości wielu graczy na całym świecie. Ta interesująca strategia czasu rzeczywistego od czeskiego studia Altar Games, w której historia rywalizacji między USA a ZSRR przeplata się z motywami podróży w czasie, posiada nawet specjalny zespół, który wciąż zajmuje się jej rozwojem. W ubiegłym tygodniu, przeszło dwa lata od ostatniej większej aktywności, wydał on kolejną aktualizację do tytułu.

Original War - kultowy RTS z nową aktualizacją - ilustracja #1
Nadarzyła się bardzo dobra okazja do powrotu do Original War.

Najnowszy patch do Original War jest oznaczony numerem 3.0.8.246. Wprowadza on szereg zmian i poprawek, jeśli chodzi o warstwę techniczną gry. Wśród nich możemy wymienić nowy system renderowania, mający poprawić działanie tytułu na nowszych sprzętach, usprawniony interfejs, kolejne opcje dla modderów. Eliminuje on szereg błędów związanych chociażby z jednostkami, które w pewnych momentach nie mogły się ruszać, brakiem niektórych dialogów czy problemach z budową części konstrukcji. Nie zapomniano też o dodatkowych szlifach, jeśli chodzi o polską wersję językową. Pełną zawartość aktualizacji znajdziecie w tym miejscu.

Uwaga! Jak podali twórcy, ze względu na specyfikę zmian, aktualizacja 3.0.8.246 może sprawić, że Original War przestanie działać na naprawdę sędziwym sprzęcie oraz systemach starszych niż Windows 7. W razie jakichkolwiek problemów można uruchomić wersję Legacy pozbawioną najnowszego patcha.

Original War - kultowy RTS z nową aktualizacją - ilustracja #2
Original War wciąż jest wspierany, choć od premiery minęło 19 lat.

Jeśli macie ochotę zagrać w Original War, to warto zajrzeć na GOG.com. Tytuł można tam obecnie zakupić z rabatem wynoszącym aż 80%. Promocja została zorganizowana przy okazji powrotu na tę popularną platformę kilku gier z katalogu wydawniczego firmy Bohemia Interactive. Prócz Original War są to ARMA: Cold War Assault, ARMA: Gold Edition oraz UFO: Afterlight.

  1. Oficjalna strona gry Original War
  2. Original War – poradnik do gry