Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2019, 15:05

autor: Serek

Oglądalność Borderlands 3 na Twitchu spadła o ponad 90%

Wygląda na to, że początkowo ogromne zainteresowanie Borderlands 3 drastycznie spadło. Z rekordowej oglądalności na Twitchu w dniu premiery niewiele już pozostało. Czyżby graczom znudziła się już strzelanka od Gearbox?

Borderlands 3 szybko zdobyło szczyt na Twitchu. I równie szybko z niego spadło. - Oglądalność Borderlands 3 na Twitchu spadła o ponad 90% - wiadomość - 2019-10-06
Borderlands 3 szybko zdobyło szczyt na Twitchu. I równie szybko z niego spadło.

Stare indiańskie porzekadło mówi, że prawdziwy hit na Twitchu poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy (czy jakoś tak...). Niestety, wygląda na to, że Borderlands 3 nie jest aż takim hitem, na jaki wyglądało. Zaczęło się bardzo dobrze, od świetnej sprzedaży i bicia kolejnych rekordów popularności. Mimo wyraźnych problemów technicznych, o których informowali internauci, tytuł został dobrze odebrany przez graczy. Nie przeszkodził nawet fakt, że Borderlands 3 jest czasowym tytułem ekskluzywnym w uwielbianym przez wszystkich graczy sklepie Epic Games.

Produkcja szturmem zdobyła Twitcha, czego dowodem były kosmiczne słupki oglądalności. W dniu premiery Borderlands 3 osiągnęło rekordową liczbę 205 tysięcy widzów oglądających jednocześnie. Niestety, spadek ze szczytu okazał się bolesny. Teraz, czyli trzy tygodnie po premierze, hype na grę zdecydowanie ucichł. Serwis GitHyp podaje, że obecnie streamy ogląda „zaledwie” około 8 tysięcy użytkowników na godzinę. To spadek oglądalności o ponad 90% względem dnia premiery. Borderlands 3 wypadło nawet z listy top 20 najchętniej oglądanych gier.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2020 roku Borderlands 3 trafi również na platformę Steam. Może wtedy nastąpi pewnego rodzaju ożywienie wokół produkcji Gearbox Software. Pomóc w wynikach oglądalności mogą również dodatki lub ewentualne nowe tryby. Szczegóły dotyczące endgame’u i rozwoju gry po premierze znajdziecie pod tym adresem.

Borderlands 3 trafiło do sprzedaży 13 września 2019 roku. Tytuł ukazał się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Borderlands 3
  2. Kompendium wiedzo o Borderlands 3
  3. Poradnik do Borderlands 3
  4. Recenzja gry Borderlands 3 - w kosmosie bez zmian