Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 października 2019, 15:52

autor: Serek

Disney stworzy aktorski film o Inspektorze Gadżecie

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że Disney planuje stworzyć kolejny film aktorski o Inspektorze Gadżecie. Poznaliśmy producentów oraz autorów scenariusza. Niestety, nie podano nawet przybliżonej daty premiery.

Kto mógłby wcielić się w Gadżeta? Ja widzę w tej roli Adama Drivera. - Disney stworzy aktorski film o Inspektorze Gadżecie - wiadomość - 2019-10-05
Kto mógłby wcielić się w Gadżeta? Ja widzę w tej roli Adama Drivera.

Jak dobrze jest rozpłynąć się w melancholii i przypomnieć sobie dzieciństwo. Wspólne wychodzenie na piłkę (boiska były ze szlaki, o orlikach mogliśmy tylko pomarzyć), ustawki na PlayStation czy obowiązkowe bajki, zarówno przed, jak i po szkole. Jedną z nich był Inspektor Gadżet. Jak się okazuje, nasz ukochany cyborg/policjant doczeka się kolejnego aktorskiego filmu pod szyldem Disneya. Takimi informacjami podzielił się serwis The Hollywood Reporter.

Nowe wcielenie nieustraszonego pogromcy przestępców, stalkowanego przez Doktora Klaufa, będzie kolejnym projektem duetu producenckiego, odpowiedzialnego za aktorską wersję Aladyna. Dwuosobowy team tworzą Dan Lin oraz Jonathan Eirich. Co ciekawe, scenariusz widowiska napiszą Mikey Day i Streeter Seidell, czyli twórcy znani z Saturday Night Show. Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów rebootu, ale miejmy nadzieję, że ukaże się on również w kinach (a nie np. tylko na platformie Disney+).

Przypomnijmy, że „oryginalny” Inspektor Gadżet to kreskówka, która była emitowana w Polsce w latach 90. Pojawiły się również spin-offy oraz gry wideo. Postać otrzymała także dwa filmy aktorskie. Pierwszy z 1999 roku, gdzie główną rolę zagrał Matthew Broderick, oraz drugi z Frenchem Stewartem z 2003 roku. Obie produkcje były, co tu dużo mówić, bardzo słabe. Druga z nich nawet nie trafiła do kin, tylko ukazała się wyłącznie na DVD i VHS (tak, to jeszcze te czasy, kiedy filmy były na kasetach). Miejmy nadzieję, że nowe wcielenie Gadżeta okaże się większym sukcesem.

  1. Oficjalna strona internetowa Disneya