Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2019, 11:10

autor: AlexB

Nowe przesłanki o rychłej zapowiedzi kolejnej gry studia Rocksteady

Na oficjalnej stronie studia Rocksteady pojawiły się nowe oferty pracy. Część z nich sugeruje, że wkrótce możemy spodziewać się zapowiedzi nowej produkcji twórców popularnego cyklu Batman: Arkham.

W tym roku miną cztery lata odkąd światło dzienne ujrzało Batman: Arkham Knight – ostatnia duża gra studia Rocksteady. Przez ten czas Brytyjczycy specjalnie się nie kwapili, by zapowiedzieć swoją kolejną produkcję. Pokazali jedynie zdjęcie z sesji motion capture. Nic zatem dziwnego, że im dłużej trwa milczenie, tym więcej plotek pojawia się w sieci. Niewykluczone jednak, że czas oczekiwania na prezentację kolejnego tytułu twórców wirtualnych przygód Człowieka Nietoperza powoli dobiega końca. Sugerują to nowe oferty pracy, które pojawiły się na oficjalnej stronie Rocksteady. Uwagę zwracają zwłaszcza trzy bespośrednio związane z marketingiem - Lead Brand Artist, Senior User Researcher i Promo Artist.

Co tym razem szykuje studio Rocksteady? - Nowe przesłanki o rychłej zapowiedzi kolejnej gry studia Rocksteady - wiadomość - 2019-02-22
Co tym razem szykuje studio Rocksteady?

Według podanych przez brytyjskie studio wymagań, Lead Brand Artist ma zajmować się produkcją „stojących na światowym poziomie materiałów promocyjnych dla ekscytującej gry AAA”. Do jego obowiązków będzie należało nadzorowanie jakości wypuszczanych screenów, trailerów, filmów typu making of, statystyk itp. Przed Senior User Researcherem postawione zostanie zadanie zbierania danych na temat graczy w celu pomocy zespołowi deweloperskiemu w stworzeniu jak najbardziej odpowiadającego odbiorcom doświadczenia. Z kolei Promo Artist będzie musiał przygotować zwiastuny i filmy promocyjne wykorzystujące fragmenty gameplayu, kompozycje 3D, efekty specjalne oraz inne techniki.

Fragmenty gameplayu z nowej gry osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera podekscytowały wielu fanów młodego czarodzieja. - Nowe przesłanki o rychłej zapowiedzi kolejnej gry studia Rocksteady - wiadomość - 2019-02-22
Fragmenty gameplayu z nowej gry osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera podekscytowały wielu fanów młodego czarodzieja.

Przygotowania do kampanii marketingowej wydają się zatem powoli ruszać. Pozostają jeszcze tylko dwa pytania. Po pierwsze, kiedy ona wystartuje? Na myśl od razu przychodzi czerwiec i targi E3, lecz podobnie gdybaliśmy w ubiegłym roku i jak wiadomo ostatecznie nic z tego nie wyszło. Po drugie, jaką grę zamierza zaprezentować nam Rocksteady? Mnóstwo plotek pojawiających się w sieci dotyczyło produkcji o Supermanie, lecz pod koniec ubiegłego roku Sefton Hill, jeden z założycieli studia, stanowczo im zaprzeczył. W ostatnich miesiącach mówiło się również o tajemniczym tytule z uniwersum Harry'ego Pottera oraz Batman: Arkham Universe, rozwijającym pomysły znane z Batman: Arkham Knight. Jednak niezależnie od tego, co to będzie, bez wątpienia przyciągnie uwagę graczy na całym świecie.

  1. Oficjalna strona studia Rocksteady