Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2019, 19:30

autor: aadamus

Oficjalna zapowiedź nowego Vampire The Masquerade nastąpi 21 marca?

Paradox Interactive kontynuuje przeprowadzanie tajemniczej akcji marketingowej, której celem jest prawdopodobnie zaprezentowanie światu kolejnej odsłony cyklu Vampire The Masquerade. Po aplikacji randkowej przyszła pora na transmisję ze specjalnie zorganizowanego wydarzenia w Nowym Jorku.

Od premiery Vampire The Masquerade: Bloodlines mineło już 15 lat. - Oficjalna zapowiedź Vampire The Masquerade odbędzie już 21 marca? - wiadomość - 2019-02-25
Od premiery Vampire The Masquerade: Bloodlines mineło już 15 lat.

Oficjalna zapowiedź kolejnej odsłony Vampire The Masquerade prawdopodobnie zbliża się wielkimi krokami. Od czasu zakupu White Wolf Publishing przez Paradox wraz z prawami do cyklu o wampirach upłynęły już cztery lata. Dziś wszystko wskazuje na to, że marka zostanie oficjalnie wskrzeszona już w marcu. Za pośrednictwem serwisu Twitch, pojawił się kilkunastogodzinny stream, który wskazuje, że najnowsza odsłona Vampire The Masquerade ma zostać zaprezentowana już dwudziestego pierwszego marca tego roku w San Francisco. Data ta wydaje się bardzo prawdopodobna, ponieważ właśnie w tym czasie odbywają się tam targi GDC.

Pojawiający się w czasie streamu dokument.
Pojawiający się w czasie streamu dokument.

Co zatem takiego można zobaczyć na streamie? Właściwie niewiele. Udostępniony za pośrednictwem konta należącego do serwisu Tender film nadal pozostawia więcej pytań niż udziela odpowiedzi. Przez przeszło dwadzieścia jeden godzin transmisji jesteśmy świadkiem zmagań grupy ludzi z inspirowanym starożytnym Egiptem escape roomem, fragmentami tajemniczego kodu oraz widokiem na wybrzeże stworzonym na silniku gry. Najbardziej interesujący jest jednak fragment, w którym widoczny jest dokument sporządzony przez CEO Tendera – Malcolma Chandlera. To właśnie w nim pojawia informacja, wedle której właśnie dwudziestego pierwszego marca ma nastąpić największa zapowiedź w historii firmy.

O Tenderze pisaliśmy dwa tygodnie temu. Ten z początku wydający się zwykłą kopią popularnego serwisu randkowego portal, okazał się czymś bardziej złożonym. W czasie procesu rejestracji nowemu użytkownikowi zostaje zadanych 8 pytań, które zdecydowanie nie należą do standardowych. W odpowiedziach na nie podać należy między innymi swoją grupę krwi oraz zainteresowania, wśród których wskazać można np. demonologię lub szamanizm. Szybko okazało się, że za witryną stoi Paradox Interactive, a jej celem jest zapowiedź nowej produkcji. Z racji wcześniejszych zapowiedzi studia oraz poruszanej przez stronę tematyki, postawiono właśnie na koleją odsłonę cyklu Vampire The Masquerade. Czy słusznie? Okaże się już za miesiąc.