Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2019, 16:15

autor: AlexB

We. the Revolution - polska gra o rewolucji francuskiej z ceną i nowym zwiastunem

Studio Polyslash podało, że gra We. the Revolution będzie kosztowała 69,90 zł. Tytuł ukaże się 21 marca na PC. W planach są również wydania na konsole PlayStation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One. Ich premiera odbędzie się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

WE. THE REVOLUTION W SKRÓCIE:
  • Producent: Polyslash;
  • Wydawca: Klabater/CDP;
  • Gatunek: przygodówka;
  • Platformy docelowe: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch;
  • Data premiery: 21 marca 2019 r. (PC).

Czekacie na We. the Revolution? Produkcja polskiego studia Polyslash ukaże się na komputerach z systemami Windows, Mac oraz Linux 21 marca bieżącego roku w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Wyceniono ją na 69,90 złotych, choć jeśli ktoś już teraz zainteresowany jest kupnem, to może to zrobić przedpremierowo na platformie GOG ze zniżką 15%. Tytuł dostępny będzie również na Steamie. Krakowiacy mają też w planach edycje We. the Revolution na konsole PlayStation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One. Zostaną one wydane w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Czasy rewolucji francuskiej nie należały do najspokojniejszych. - We. the Revolution - polska gra o rewolucji francuskiej z ceną i nowym zwiastunem - wiadomość - 2019-02-26
Czasy rewolucji francuskiej nie należały do najspokojniejszych.

Przy okazji tego ogłoszenia w sieci pojawił się zwiastun We. the Revolution. Nie tylko przybliża on ogólny klimat produkcji oraz styl graficzny inspirowany kubizmem, ale również prezentuje fragmenty rozgrywki. Całość można obejrzeć poniżej.

We. the Revolution zostało zapowiedziane niemal dwa lata temu. Początkowo tytuł miał ukazać się do końca 2017 roku, lecz ostatecznie zaliczył dość spory poślizg. Wszystko dlatego, że znacznie zwiększyła się jego skala. Cytując Dawida Ciślaka, kierownika projektu ze studia Polyslash:

Ostatnie miesiące to był dla nas okres niezwykle wytężonej pracy. Zebraliśmy bardzo wiele opinii od dziennikarzy, ale również od graczy, którzy mieli okazję zagrać w naszą grę na wielu imprezach branżowych. Kiedy analizowaliśmy te uwagi, doszło do nas, że musielibyśmy zwiększyć rozmach i skalę całej produkcji. I dokładnie to zrobiliśmy. We. the Revolution bardzo się rozrosło, szczególnie gdy porównamy stan dzisiejszy z naszymi początkowymi pomysłami. To największy i najbardziej ambitny projekt jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Nie mogę się doczekać premiery!

W trakcie zabawy w We. the Revolution czasem przyjdzie nam podejmować kontrowersyjne decyzje. - We. the Revolution - polska gra o rewolucji francuskiej z ceną i nowym zwiastunem - wiadomość - 2019-02-26
W trakcie zabawy w We. the Revolution czasem przyjdzie nam podejmować kontrowersyjne decyzje.

Czy We. the Revolution okaże się warte oczekiwania? Trzeba przyznać, że na papierze prezentuje się całkiem efektownie. Gra zabierze nas w burzliwe czasy rewolucji francuskiej. Wcielimy się w niej w sędziego Trybunału Rewolucyjnego i naszym zadaniem będzie sądzenie ludzi. Z czasem nasze wpływy oraz pozycja wzrosną i w konsekwencji staniemy się częścią gry o władzę między różnymi stronnictwami. Podczas zabawy nie zabraknie trudnych wyborów moralnych i bezpośrednich konfrontacji z rodziną, która nie zawsze będzie zgadzała się z poczynaniami bohatera. Jeśli zatem ktoś jest fanem Papers, Please, We. the Revolution wydaje się dla niego pozycją obowiązkową.

  1. Oficjalna strona gry We. the Revolution