Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2012, 12:05

autor: Kiljan

„Odrodzenie świata” Final Fantasy XIV

Firma Square-Enix zastrzegła prawa autorskie do sloganu „A Realm Reborn”, a także wykupiła domeny internetowe o podobnie brzmiących nazwach. Wiele wskazuje na to, że działania te wiążą się z czternastą odsłoną cyklu Final Fantasy.

Wykupione 20 kwietnia domeny arealmreborn.net oraz arealmreborn.com stoją obecnie puste, lecz na oficjalnej stronie sieciowego „fajnala” pojawił się taki oto wiersz:

„Odrodzenie świata”  Final Fantasy XIV - ilustracja #1

Wszystko wskazuje więc na to, że owe domeny będą związane z rebootem sieciowego RPG od Square Enix, który w chwili swej premiery we wrześniu 2010 roku spotkał się z falą krytyki i negatywnych opinii ze strony graczy.

Japoński gigant branży „erpegowej” planuje wprowadzić do gry szereg zmian, określanych szumnie jako projekt Final Fantasy XIV 2.0. Aby zachęcić graczy do powrotu do fantastycznej krainy Eorzea, firma wprowadziła specjalną ofertę dla osób, które opłaciły przynajmniej 90 dni gry w okresie między 6 stycznia 2012 roku a startem betatestów wersji 2.0. Wiąże się ona z obniżonymi opłatami za grę (subskrypcja Legacy za 9,99 euro, dla porównania koszt standardowej subskrypcji to 12,99 euro), większą liczbą postaci możliwszych do stworzenia, ekskluzywnym wierzchowcem otrzymanym wraz z oficjalnym startem wersji 2.0, a nawet umieszczeniem swojego nazwiska w „creditsach” gry. Nie zapomniano również o graczach, którzy przerwali swoją przygodę z Final Fantasy XIV. Użytkownicy z nieaktywnymi kontami będą mogli wrócić do gry za darmo w okresie od 10 do 21 maja, by zapoznać się ze zmianami, jakie wprowadziły najnowsze poprawki.

„Odrodzenie świata”  Final Fantasy XIV - ilustracja #2

Widać, że Square-Enix dokłada wszelkich starań, by przyciągnąć do swej produkcji jak największą rzeszę klientów, ale czy wobec konkurencji takich gigantów jak Star Wars: The Old Republic czy też World of Warcraft ma jakieś szanse odnieść sukces? Przed Japończykami stoi nie lada wyzwanie.

Final Fantasy XIV to druga sieciowa odsłona popularnego cyklu stworzonego przez Squaresoft. Niestety już od momentu premiery gra nie cieszyła się dobrą opinią graczy i recenzentów. Jej średnia ocen na serwisie metacritic wynosi zaledwie 49 na 100. Szefowie zarządu Square-Enix już dwukrotnie składali oficjalne przeprosiny ze względu na niską jakość ich produkcji. Obecnie gra pojawiła się tylko na pecety, lecz wraz ze startem FFXIV 2.0 planowane jest wydanie wersji na PlayStation 3. CV jednego z pracowników Square-Enix potwierdziło także nadchodzącą wersję na Xboksa 360. Zdecydowanie lepiej powiodło się sieciowemu debiutowi flagowej marki studia. Wydane w 2003 roku Final Fantasy XI wciąż cieszy się popularnością fanów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.