Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2021, 15:34

autor: Qskan

Wariat z Apex Legends; zobacz, jak nagrywano jego śmieszne animacje

W sieci pojawiło się zakulisowe nagranie przedstawiające proces motion capture Octane’a - postaci z Apex Legends. Jak sami możecie zobaczyć, nagrywanie animacji tego bohatera było niesamowicie zabawne.

W SKRÓCIE:
  1. Aktor użyczający ruchów Octane’owi - postaci z Apex Legends - udostępnił na swoim Twitterze zakulisowe nagrania z procesu motion capture.
  2. Film zdobył sporą popularność, zarówno na Twitterze, jak i na forum Reddit.

Cieszące się niesłabnącą popularnością Apex Legends daje graczom szerokie możliwości odnośnie wyboru swojego bohatera. W tym momencie dostępnych jest 17 grywalnych postaci - tzw. Legend. Pośród nich możemy znaleźć Octane’a, ekspresyjnego bohatera o niezrównoważonym usposobieniu. Teraz możemy zobaczyć, jak powstawały jego animacje, dzięki materiałowi wrzuconemu na Twittera przez Shawna Wilsona - aktora użyczającego Octane’owi swoich ruchów.

Na przestrzeni lat odgrywałem rolę różnych postaci w Titanfallu, Jedi: Fallen Order, a teraz także w Apex Legends. Octane jest jednym z moich ulubieńców. To moje duchowe zwierzę.

W trakcie ponad dwuminutowego nagrania możemy zobaczyć, jak powstawały charakterystyczne ruchy, ataki i finiszery. Na podzielonym ekranie widzimy również efekt końcowy - jak animacja została przedstawiona w grze. Motion capture Octane’a było bardzo zabawnym procesem - popisy kaskaderskie Wilsona wywoływały salwy śmiechu zarówno u aktora, jak i ekipy mu towarzyszącej.

Nagranie trafiło także na forum Reddit, gdzie społeczność Apex Legends nie mogła wyjść z podziwu nad umiejętnościami Wilsona:

To jest dzikie. Ten facet jest w stanie zagrać wbrew swojemu wyszkoleniu tanecznemu/sztuk walki i zamiast tego znajduje swoją własną drogę w naśladowaniu postaci w sposób, który nie jest jego normalną grą aktorską. On w zasadzie staje się Octane’em, a ten materiał zza kulis pokazuje, że to wcale nie jest łatwe zadanie.

Nawet się nad tym nie zastanawiałem. Aktorzy głosowi muszą mentalnie wczuć się w postać, ale ci ludzie (aktorzy motion capture - dop. red.) muszą dosłownie stać się postacią.

Apex Legends ma jeszcze 16 równie ciekawych bohaterów, czekamy więc, aż dostępne będzie więcej tego typu interesujących zakulisowych materiałów. Niech przyniosą widzom frajdę taką, jaką miała ekipa Shawna Wilsona podczas pracy nad Octane’em.