Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 listopada 2018, 11:12

autor: Czarny Wilk

Ocenzurowany Deadpool 2 z nowym tytułem i wcześniejszą datą premiery

Wytwórnia Fox zdradziła finalny tytuł skrojonej pod młodszych widzów wersji Deadpoola 2. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie brzmi on Deadpool Before Christmas. O kilka dni przyspieszono także planowaną datę premiery filmu.

Wbrew plotkom, zapowiedziana pod koniec września ocenzurowana wersja Deadpoola 2 nie zostanie zatytułowana Deadpool Before Christmas. Specjalna edycja hitu o pyskatym najemniku będzie nosić tytuł Once Upon a Deadpool i zadebiutuje kilka dni wcześniej, niż planowano.

Nowa wersja Deadpoola zadebiutuje ponad tydzień wcześniej niż się spodziewaliśmy. - Ocenzurowany Deadpool 2 z nowym tytułem i wcześniejszą datą premiery - wiadomość - 2018-11-06
Nowa wersja Deadpoola zadebiutuje ponad tydzień wcześniej niż się spodziewaliśmy.

Jak informuje serwis Deadline, Once Upon a Deadpool w amerykańskich kinach (i jak na razie wygląda na to, że tylko w nich – Fox nie podzielił się żadnymi planami w kwestii dystrybucji międzynarodowej) zadebiutuje 12 grudnia i będzie można go oglądać do Wigilii. Pierwotna data premiery ustalona była na 21 grudnia, Amerykanie zobaczą więc produkcję o 9 dni wcześniej.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, film zawierać ma kilka nowych scen, w tym dodatkową warstwę narracyjną z Deadpoolem i Fredem Savage’em. Mimo to cały obraz będzie o trzy minuty krótszy od nieocenzurowanej wersji. Miłym akcentem jest to, że dolar z zakupu każdego biletu zostanie przekazany na fundację Ryana Reynoldsa „F*** Cancer” (która, idąc z duchem samego filmu, tymczasowo zmieniła swoją nazwę na „Fudge Cancer”).

Serwisowi Deadline udało się także podpytać wcielającego się w tytułową rolę Reynoldsa, dlaczego zgodził się na zrobienie ocenzurowanego Deadpoola. Jego odpowiedź była dość rozbrajająca:

Fox prosił o wersję PG-13 w zasadzie od samego początku, od roku 2006. I od roku 2006 odmawiałem. Ten jeden raz zgodziłem się, ale pod dwoma warunkami. Po pierwsze, część zysków ma pójść na cele charytatywne. Po drugie, chciałem porwać Freda Savage’a. Ten drugi warunek wymagał nieco wyjaśnień…

Deadpool 2 zadebiutował w maju 2018 roku, zbierając ciepłe opinie recenzentów oraz fanów. Film zarobił ponad 700 milionów dolarów, będąc największym tegorocznym hitem wytwórni Fox.