Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 października 2018, 10:49

autor: Czarny Wilk

Scenarzyści Deadpoola 2 ujawniają, skąd pomysł na ocenzurowaną wersję

Próba generalna przed włączeniem Deadpoola w kinowe uniwersum Marvela? Wypełnianie czymś grudniowego okienka premierowego po przesunięciu premiery Ality: Battle Angel? Okazuje się, że powód stworzenia złagodzonej wersji Deadpoola 2 jest zupełnie inny.

Miesiąc temu wytwórnia Fox wykonała dość zaskakujący ruch, zapowiadając ugrzecznioną wersję filmu Deadpool 2. Debiutująca w maju 2018 roku i znana m.in. z groteskowej przemocy, czarnego humoru oraz wulgarnego języka produkcja ma zostać drastycznie przerobiona, by otrzymać kategorię wiekową PG-13. W jej ramach „część materiału może być nieodpowiednia dla dzieci poniżej trzynastego roku życia”, a decyzja o wpuszczeniu swoich pociech do kin leży w gestii rodziców. Ogłoszenie wywoływało liczne spekulacje, w końcu jednak scenarzyści filmu zdradzili, dlaczego zdecydowali się na stworzenie ocenzurowanej wersji swojego dzieła.

„A teraz, drogie dziecię, wujek Deadpool opowie ci, jak zaszlachtował trzydziestu chłopa nie mając oka, ręki i połowy nogi”. - Scenarzyści Deadpoola 2 ujawniają, skąd pomysł na ocenzurowaną wersję - wiadomość - 2018-10-30
„A teraz, drogie dziecię, wujek Deadpool opowie ci, jak zaszlachtował trzydziestu chłopa nie mając oka, ręki i połowy nogi”.

Rhett Reese i Paul Wernick udzielili wywiadu serwisowi Cinemablend, w którym ujawnili, że przyczyną stworzenia takiej wersji wcale nie jest chęć sprawdzenia, jak Deadpool poradziłby sobie w bardziej restrykcyjnym w kwestii wulgaryzmów i przemocy środowisku, zanim postać zostanie przejęta przez Disneya i wchłonięta w kinowe uniwersum Marvela. Scenarzyści twierdzą, że tak naprawdę wszystko sprowadza się do… próby złagodzenia konfliktu między dorosłymi a ich dziećmi:

Istnieje segment populacji, którego nie potraktowaliśmy najlepiej nie pozwalając mu zobaczyć Deadpoola. W ten sposób wsadziliśmy klina między rodzicami a ich dziećmi, które nie są dość duże, by zobaczyć film, i są z tego powodu złe. Nie podoba się to również rodzicom, zmęczonym ciągłym narzekaniem ich pociech. Staramy się więc tym razem trafić do tej grupy.

Przy okazji Reese i Wernick zdradzili nieco więcej o dodatkowych scenach, jakich możemy spodziewać się w nowej wersji Deadpoola 2. Znana z pierwotnej wersji obrazu fabuła otrzyma dodatkową warstwę narracyjną i będzie przedstawiana w postaci bajeczki czytanej na dobranoc przez Deadpoola postaci granej przez Freda Savage’a. Scena ta ma parodiować film Narzeczona dla księcia i Savage wcieli się w niej w dorosłą wersję wnuczka, którego grał w klasyku z 1987 roku. Możemy spodziewać się także innych nowych scen – dwa miesiące temu aktorzy znów spotkali się na planie, by dograć dodatkowy materiał specjalnie dla nowej wersji filmu.

Ugrzeczniony Deadpool 2 zadebiutuje w amerykańskich kinach 21 grudnia 2018 roku. Według nieoficjalnych doniesień, film otrzyma nowy tytuł – Deadpool Before Christmas. Nie wiadomo, czy będzie on dystrybuowany na innych rynkach.