Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 lipca 2014, 15:54

autor: Jiker

Oceanhorn – przygodowa gra akcji w wydaniu GoTY ukaże się 7.08

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas – przygodowa gra akcji, inspirowana grą The Legend of Zelda: Wind Waker – okazała się jednym z większych mobilnych hitów 2013 roku. Tytuł niedługo doczeka się wydania Game of the Year Edition. Produkcja zaoferuje nieco nowej zawartości, w tym lokację zapewniającą dwie godziny zabawy.

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas – przygodowa gra akcji, inspirowana grą The Legend of Zelda: Wind Waker – okazała się jednym z większych mobilnych hitów 2013 roku. Tytuł, stworzony w dwa lata przez fińskie studio Cornfox & Bros., doczekał się kilku wyróżnień i w związku z tym twórcy zdecydowali się na przygotowanie specjalnej odsłony, tzw. Game of the Year Edition. Trafi ona do oferty platformy App Store niedługo, bo 7 sierpnia.

W porównaniu do podstawowej wersji, Oceanhorn: Game of the Year Edition zaoferuje dodatkową lokację do odwiedzenia. Będzie to Wyspa Szeptów, zamieszkana przez budzące grozę duchy. Zadaniem gracza będzie dowiedzenie się, co tak naprawdę stało się na wyspie wiele lat temu. Na zaliczenie wyzwania trzeba będzie poświęcić około dwóch godzin. Poza tym dzięki aktualizacji będziemy mogli wyskoczyć na ryby (umożliwi to specjalna mini-gra). Co ważne, wyzwanie wędkarskie nie będzie zwykłą „zapchajdziurą” – ryby mają występować w wielu gatunkach, a czasami uda się nawet złapać morskiego potwora. Do połowów zachęcać mają poboczne questy i globalne rankingi.

Najciekawsze jest jednak to, że cała dodatkowa zawartość, jaka znajdzie się w Oceanhorn: Game of the Year Edition zostanie udostępniona dotychczasowym posiadaczom podstawki w formie darmowej aktualizacji. Nie jest to częste zjawisko, w szczególności w świecie mobilnym, więc twórcom z Cornfox & Bros. należy się pochwała.

Przypominam, że akcja Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas rozgrywa się w świecie o otwartej strukturze, składającym się z dużej liczby wysp otoczonych bezkresnym oceanem. Stały ląd zamieszkują potwory, a poza tym skrywa on liczne lochy do zwiedzenia, w których natknąć się można na zapomniane skarby. Nic dziwnego, że nacisk położony został na eksplorację, uczestniczenie w walkach i rozwiązywanie łamigłówek. W grze nie zabrakło też sekcji morskich, podczas których – niczym Link w The Legend of Zelda: Wind Waker – kierujemy niewielką łodzią. Kampania zapewnia do kilkunastu godzin zabawy.