Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2023, 10:05

Oblivion w Skyrimie na efektownym zwiastunie; znamy rok premiery Skyblivion

Grupa TES Renewal wypuściła trailer wyjawiający termin – a dokładnie rok – premiery moda Skyblivion, odtwarzającego grę The Elder Scrolls IV: Oblivion przy użyciu technologii Skyrima. Ktoś jeszcze czeka?

Źródło fot. TES Renewal.
i

Gdy w 2014 roku Krzysztof „Draug” Mysiak pisał wiadomość o zapowiedzi moda Skyblivion – odtwarzającego grę The Elder Scrolls IV: Oblivion przy użyciu technologii Skyrima – stwierdził, że na efekt końcowy przyjdzie nam poczekać kilka lat. Wczoraj odpowiedzialna za projekt Grupa TES Renewal wypuściła trailer wyjawiający termin – a dokładnie rok – premiery modyfikacji.

W ten sposób dowiedzieliśmy się, że Skyblivion (najpóźniej) zadebiutuje w 2025 roku, a więc nie kilka, a około 11 lat po ogłoszeniu startu prac nad modem. Wspomniany zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Na początku wiadomości postawiłem pytanie, czy ktoś jeszcze czeka na Skyblivion. Przede wszystkim miało to być nawiązanie do wciąż odległej premiery, gdyż samo pytanie jest oczywiście retoryczne. Dość powiedzieć, że w ciągu 16 godzin od publikacji powyższy trailer obejrzano ponad pół miliona razy, a liczba wyświetleń wciąż rośnie.

Choć można narzekać na tempo prac grupy TES Renewal, niesłabnący „kult” Skyrima wydaje się działać na korzyść twórców. Ponadto ich dzieło najprawdopodobniej ukaże się na długo przed The Elder Scrolls VI, o którego terminie premiery – choćby przybliżonym – mgliste pojęcie ma nawet Todd Howard.

Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o modzie Skyblivion – lub przypomnieć sobie to i owo na jego temat – odsyłam Was do naszej poprzedniej wiadomości, w której przybliżyliśmy ostatni „duży” materiał wypuszczony przez deweloperów. Polecam również zajrzeć na oficjalną stronę omawianego projektu oraz powstającego jednocześnie Skywinda, odtwarzającego grę The Elder Scrolls IV: Morrowind przy użyciu technologii Skyrima.

Dla przypomnienia dodam tylko, że Skyblivion zmierza wyłącznie na PC i będzie w pełni darmową modyfikacją. Do jej uruchomienia niezbędne będzie jednak posiadanie zarówno Skyrima„zwykłej” wersji bądź Special Edition – jak i Obliviona wraz ze wszystkimi dodatkami.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej