Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 stycznia 2023, 10:17

Serial The Last of Us jednak dał radę. Fani zachwyceni 1. epizodem

Widzowie idą śladami recenzentów i oni także są zachwyceni serialowym The Last of Us. Adaptacja gry wideo spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, a w mediach społecznościowych fani dzielą się swoimi opiniami.

Źródło fot. The Last of Us; Neil Druckmann i Craig Mazin; HBO; 2023
i

Serialowa adaptacja gry The Last of Us była prawdopodobnie jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji początku 2023 roku. Po udanym Rodzie smoka mogliśmy oczekiwać, że następny serial HBO także uciągnie wagę swojej marki. Zmartwienie wiązało się jednak z faktem przełożenia gry wideo, co, nie licząc kilku ostatnich przypadków, nie wychodziło filmowcom zbyt dobrze.

HBO Max kupisz tutaj

Kierując się recenzjami łatwo było stwierdzić, że otrzymaliśmy bardzo dobrą produkcję, ale często opinie dziennikarzy branżowych oraz widzów mocno się rozmijają. Od dzisiaj fani mają dostęp do pierwszego epizodu The Last of Us i wygląda na to, że jesteśmy świadkami rzadkiego wydarzenia, gdy wszyscy są zgodni, co do wysokiej oceny serialu. Udowadniają to komentarze w mediach społecznościowych:

Róbcie notatki z całego serialu! Tak robi się adaptację gry wideo! – Antonio.

To było IDEALNE! Naughty Dog i HBO zwalili mnie z nóg! Jest to najlepsza adaptacja gry wideo, jaka dotąd powstała! Nadchodzi ekscytujące osiem tygodni, jestem pod wrażeniem! – Ben.

Chcę zacząć od pochwalenia wierności pierwszego odcinka. Pojawiły się wszystkie unikalne momenty z gry i nawet praca kamery przypomina tę z oryginału. Pedro Pascal bardzo dobrze wcielił się w Joela – Felipe Almeida.

Właśnie mam za sobą pierwszy epizod The Last of Us i już myślę o ponownym zainstalowaniu gry, żeby przejść ją setny raz – Delamey.

To był naprawdę niesamowity epizod. Krytycy stwierdzili, że trzeci jest po prostu idealny, więc już nie mogę się go doczekać – Neverknow.

To było tak za*******e dobre, że mogłabym płakać (i to zrobiłam) – Sarah.

Pozytywne reakcje nie przeszły niezauważone. Na Reddicie The Last of Us głos zabrał Craig Mazin, showrunner serialu, i podziękował widzom za ich ciepłe słowa:

Cześć, tu Craig. Chciałem tylko powiedzieć DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM za te wspaniałe reakcje i zaangażowanie, jakie okazaliście serialowi. Szczerze mówiąc wszyscy tutaj jesteśmy w ciężkim szoku, a ja szczególnie czuję się zadowolony, ponieważ uważam, że seria z każdym odcinkiem jest coraz lepsza, więc DZIĘKUJĘ.

Bella [Ramsey] i ja obiecaliśmy sobie wzajemnie, że będziemy trzymali się z dala od mediów społecznościowych, bo za bardzo przejmujemy się negatywnymi komentarzami. Tu jednak jest tyle pozytywnych reakcji, że dostałem od niej jednorazowe pozwolenie.

W imieniu moim, Neila [Druckmanna], Pedra [Pascala], Belli i wszystkich pozostałych, którzy ciężko pracowali nad serialem, chciałem powiedzieć dziękuję, dziękuję, dziękuję raz jeszcze za oglądanie i mam nadzieję, że zostaniecie z nami aż do końca sezonu.

Z miłością,

Craig

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej