Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 11:43

Oblivion trafi do ESO

Przygotujcie się na walkę z siłami „piekieł”. Najnowsze rozszerzenie do ESO ponownie otworzy w Tamriel Wrota Otchłani.

Podczas tegorocznego The Game Awards przedstawiono nam wiele nadchodzących produkcji, ale na gali pojawiły się również znane i renomowane tytuły. W przypadku The Elder Scrolls Online dowiedzieliśmy się, że prawie 12-miesięczna podróż po górzystych terenach Skyrim zakończy się już niebawem. Stanie się to za sprawą nowego rozszerzenia, ale również utrzymanego w znanych fanom serii realiach. Gates of Oblivion - premiera już 21 stycznia 2021 roku.

Z powyższego zwiastuna nie wynika jasno, czy w toku wydarzeń zawitamy do stolicy Tamriel i jej okolic, podobnie jak w The Elder Scrolls IV: Oblivion. Możemy być jednak niemal pewni, że wykonując zadania z wątku, przekroczymy próg tytułowych bram i niejednokrotnie zmierzymy się z demonami z Otchłani, Deadrami, a być może nawet i z jednym z deadrycznych książąt - Mehrunesem Dagonem, który wydaje się być idealnym kandydatem na antagonistę nadchodzącego rozszerzenia.

Oblivion będzie klasycznym corocznym dodatkiem, tzw. rozdziałem. Co dwanaście miesięcy deweloperzy rozszerzają świat gry o nowe regiony, nawiązujące do kultowych elementów cyklu Elder Scrolls. Dotychczas były to: Morrowind, Summerset, Elsweyr, czy Greymoor.

Warto dodać, że w dniu premiery Gates of Oblivion, czyli 21 stycznia o godzinie 23:00, odbędzie się transmisja na żywo na kanale Twitch Bethesdy, przybliżająca najnowszy dodatek.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem GRY-Online i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako newsman, później wspomagał dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący, a obecnie jako redaktor działu technologie. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki, survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory. Na forum pisze pod ksywką Szarmancki.

więcej