filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 kwietnia 2024, 12:00

autor: Pamela Jakiel

Obi-Wan Kenobi miał być jeszcze mroczniejszy i brutalny. Ewan McGregor opowiedział o niezrealizowanym scenariuszu

Ewan McGregor, odtwórca roli Obi-Wana, wyjawił, że w oryginalnym pomyśle na serial Disneya historia mistrza Jedi była smutniejsza i tragiczniejsza. Aktor opowiedział o brutalnej scenie, którą miała rozpoczynać się odcinkowa produkcja.

Źródło fot. Obi-Wan Kenobi, Deborah Chow, Disney, 2022
i

Harrison Ford nigdy szczególnie nie przepadał za swoją postacią z Gwiezdnych wojen, ale Ewan McGregor wydaje się prezentować zupełnie inne podejście. Gwiazdor wielokrotnie zapewniał o tym, że uwielbia się wcielać w Obi-Wana. I choć jest już niemal pewne iż – pomimo starań aktora – drugi sezon serialu skupionego na mistrzu Jedi nie powstanie, to Szkot nadal chętnie wypowiada się na temat bohatera Star Wars i odcinkowej produkcji Disneya.

W niedawnym wywiadzie dla Vanity Fair Ewan McGregor wyjawił, że serial Obi-Wan Kenobi mógł być jeszcze smutniejszy i bardziej brutalny, a sama historia mistrza Jedi – tragiczniejsza. Aktor opowiedział o niezrealizowanym pomyśle na to, jak miał wyglądać odcinek otwierający serię.

Pierwszy odcinek miał się rozpoczynać sceną, w której jestem barmanem. Rozumiesz, Obi-Wan naprawdę się pogubił. Pracuje w barze, pije zbyt dużo i dochodzi do tego, że go pobijają. Ludzie mnie kopią, a ja po prostu to przyjmuję. […] Taki był nasz pierwszy pomysł. Istniał scenariusz, w którym w ten sposób rozpoczyna się serial.

Obi-Wan obwiniał się za to, że zawiódł jako mistrz, nie zapobiegając przejściu Anakina na Ciemną stronę Mocy. Mocne zagubienie bohatera McGregora mogłoby więc wydawać się uzasadnione. Pytanie tylko, czy nadużywanie alkoholu nie byłoby ze strony twórców pójściem za daleko. Być może właśnie ze względu na takie wątpliwości przywołany przez aktora pomysł nie doczekał się realizacji.

Przypomnijmy, że Ewan McGregor nie traci nadziei na to, że w przyszłości jeszcze wcieli się w Obi-Wana w produkcji Disneya. Choć drugi sezon serialu skupionego na mistrzu Jedi nie powstanie, to gwiazdor jest przekonany, że sportretuje tę postać w innych produkcjach należących do uniwersum.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej