Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2019, 08:05

autor: Serek

Nvidia stworzyła studio, które doda ray tracing do kolejnych gier

Nvidia otworzyła studio, które w przyszłości będzie odpowiedzialne za dodanie efektów ray tracingu do kolejnej klasycznej gry komputerowej. Na razie nie znamy szczegółów, ale może chodzić o Unreala lub Dooma 3.

Nvidia doda ray tracing do kolejnego tytułu. - Nvidia stworzyła studio, które doda ray tracing do kolejnych gier - wiadomość - 2019-10-14
Nvidia doda ray tracing do kolejnego tytułu.

Dobra wiadomość dla fanów klasycznych produkcji. Wygląda na to, że Quake II RTX nie będzie jedynym remasterem, który Nvidia ma zamiar wzbogacić o wsparcie dla fotorealistycznej technologii ray tracingu. Zgodnie z jedną z ostatnich ofert pracy, firma stworzyła studio, które specjalizuje się w dodawaniu do gier efektów śledzenia promieni światła w czasie rzeczywistym. W opisie oferty możemy przeczytać, że Nvidia uruchomiła nowy program remasteringowy dla gier:

Wybieramy jedne z największych tytułów z ostatnich dziesięcioleci i wprowadzamy je w erę ray tracingu. W ten sposób zapewnimy im najnowocześniejsze wizualizacje, zachowując jednocześnie rozgrywkę, która uczyniła je wspaniałymi. Zespół NVIDIA Lightspeed Studios podejmuje wyzwanie, zaczynając od tytułu, który znasz i kochasz, ale o którym nie możemy tutaj powiedzieć.

Warto podkreślić, że firma stworzyła ogłoszenie o pracy 17 dni temu, czyli z oczywistych powodów tytułem, który „znamy i kochamy”, nie jest Quake II RTX (mający swoją premierę w czerwcu bieżącego roku). O jaką produkcję może chodzić? Opcji mamy oczywiście wiele, ale najbardziej prawdopodobna jest któraś z dwóch gier, a mianowicie Unreal lub Doom 3. Szczególnie drugi tytuł po dodaniu ray tracingu mógłby wyglądać świetnie, bo już na premierę posiadał dynamiczne oświetlenie. Z drugiej strony Unreal to jeden z pierwszych FPS-ów, które zawładnęły umysłami graczy na całym świecie. Zobaczenie go z wykorzystaniem nowej technologii to byłoby coś.

Niestety nie znamy żadnych szczegółów dotyczących gry, o której możemy przeczytać w ogłoszeniu Nvidii. Miejmy nadzieję, że niebawem firma uchyli rąbka tajemnicy i poznamy ten zapewne ciekawy projekt. A Wy macie jakiś klasyczny tytuł, który chcielibyście zobaczyć upiększony o technologię ray tracingu? Dajcie znać w komentarzach.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Nvidia