Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2018, 08:25

autor: AlexB

Nowego Tomb Raidera poznamy jutro; wyciekła data premiery [Aktualizacja: mamy nagranie teasera]

Wszystko wskazuje na to, że jutro oficjalnie zapowiedziana zostanie nowa odsłona serii Tomb Raider. Co istotne, według kodu źródłowego strony internetowej cyklu, Shadow of the Tomb Raider, gdyż tak ma nazywać się gra, zadebiutuje 14 września 2018 roku.

Aktualizacja

Przecieków związanych z Shadow of the Tomb Raider ciąg dalszy. Niejaki Mik Hdn zamieścił na Facebooku nagranie teasera nowego działa studia Crystal Dynamics i Eidos Montreal. Miał on być puszczany przed francuskimi pokazami przedpremierowymi filmu Tomb Raider z Alicią Vikander w roli głównej. Całość wygląda bardzo profesjonalnie, więc znów raczej nie ma mowy o próbie oszustwa. Zaprezentowany zwiastun potwierdza teorie, że akcja Shadow of the Tomb Raider będzie rozgrywała się w Ameryce Środkowej lub Południowej, a Lara Croft zajmie się eksploracją azteckich albo majańskich piramid. Również data premiery zgadza się z tą zamieszczoną w kodzie źródłowym oficjalnej strony serii – 14 września 2018 roku.

Oryginalna wiadomość

Plotki na temat nowej odsłony zrebootowanego w 2013 roku cyklu Tomb Raider krążą po sieci już od jakiegoś czasu. Szczególne poruszenie wzbudziły dwie sytuacje – najpierw zdjęcie prezentacji zrobione ukradkiem w metrze, a później wyciek grafik. Oba te materiały wskazywały na to, że kolejna część przygód legendarnej Lary Croft będzie nosiła tytuł Shadow of the Tomb Raider. Lecz ani wydawca, firma Square Enix, ani producenci gry z Crystal Dynamics i Eidos Montreal nie potwierdzili tych informacji. Zdradzili jedynie, że więcej szczegółów podanych zostanie w 2018 roku. Fani popularnej serii musieli zatem rozpocząć oczekiwanie, lecz wygląda na to, że ich cierpliwość już wkrótce zostanie wynagrodzona. Według oficjalnej strony marki Tomb Raider jutro, 15 marca o godzinie 14:00 czasu polskiego, niemal równo pięć lat od premiery rebootu, pojawi się istotne ogłoszenie, praktycznie na pewno związane z kolejną odsłoną kultowego cyklu.

Nadchodzi zaćmienie, a wraz z nim cień. - Nowego Tomb Raidera poznamy jutro; wyciekła data premiery [Aktualizacja: mamy nagranie teasera] - wiadomość - 2018-03-15
Nadchodzi zaćmienie, a wraz z nim cień.

Skąd ta pewność? Z kodu źródłowego samej strony. Dociekliwi internauci udzielający się na Twitterze dokopali się w nim do istotnych danych. Po pierwsze, znaleźli oni potwierdzenie, że nowe dzieło studia Crystal Dynamics będzie nosiło tytuł Shadow of the Tomb Raider. Produkcja ta ma być „klimatycznym zwieńczeniem trylogii o początkach Lary Croft”. Po drugie, pojawi się ona na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Po trzecie, gra nie będzie „czasowym exclusivem” dla żadnej z tych platform, w przeciwieństwie do Rise of the Tomb Raider, które pierwotnie na wyłączność miały konsole Microsoftu. Po czwarte w końcu, i być może najważniejsze, w źródle strony możemy przeczytać, że Shadow of the Tomb Raider będzie miał swoją premierę 14 września 2018 roku.

Osoby odpowiedzialne za prowadzenie strony marki Tomb Raider nie są zbyt dobre w ukrywaniu informacji. / Źródło: Twitter - Nowego Tomb Raidera poznamy jutro; wyciekła data premiery [Aktualizacja: mamy nagranie teasera] - wiadomość - 2018-03-15
Osoby odpowiedzialne za prowadzenie strony marki Tomb Raider nie są zbyt dobre w ukrywaniu informacji. / Źródło: Twitter

Trudno podejrzewać, że w tych informacjach może być jakiś błąd, więc jutrzejsza niespodzianka nie powinna być aż tak wielka. Największą niewiadomą jest w tym momencie to, w jakie zakątki świata tym razem wyruszymy wraz z Larą Croft. Wcześniejsze przecieki i grafika na oficjalnej stronie serii Tomb Raider przedstawiająca zaćmienie słońca dość wyraźnie sugerują, że przyjdzie nam eksplorować zrujnowane miasta i piramidy którejś z dawnych cywilizacji Środkowej lub Południowej Ameryki. Czy tak będzie w istocie? Przekonamy się o tym za nieco mniej niż 24 godziny.