Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 9 sierpnia 2019, 15:57

autor: Frozen

Nowy Król Lew upodobniony do klasycznej animacji, efekt jest imponujący

W internecie pojawiła się fanowska przeróbka trailera nowego Króla Lwa. Zwiastun nadaje tegorocznemu hitowi Disneya kreskówkowego klimatu, dzięki czemu postacie mniej przypominają prawdziwe zwierzęta, a bardziej bohaterów kultowego filmu animowanego z 1994 roku.

Podobieństwo do animowanego Simby jest uderzające. - Nowy Król Lew upodobniony do klasycznej animacji, efekt jest imponujący - wiadomość - 2019-08-09
Podobieństwo do animowanego Simby jest uderzające.

Chociaż oszałamiająca grafika 3D stanowi jeden z największych atutów nowego Króla Lwa, to wśród wielu fanów serii panuje przekonanie, że w pogoni za realizmem twórcy zgubili gdzieś wyjątkowy klimat oryginału. Krytycy zarzucają trójwymiarowym modelom brak charakteru – zwłaszcza w porównaniu z ich animowanymi odpowiednikami. Jakkolwiek nie przeszkodziło to filmowi w osiągnięciu sukcesu kasowego, część widzów zapewne zadaje sobie teraz pytanie – czy dało się to zrobić lepiej?

Realistycznie wyglądające zwierzęta miewają problemy z okazywaniem emocji. - Nowy Król Lew upodobniony do klasycznej animacji, efekt jest imponujący - wiadomość - 2019-08-09
Realistycznie wyglądające zwierzęta miewają problemy z okazywaniem emocji.

Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie znajduje się znacznie bliższej niż mogłoby nam się wydawać. Internauta o pseudonimie Jonty przygotował własną wersję trailera pokazującą, jak mogłaby wyglądać mniej realistyczna wersja filmu Król Lew. Korzystając z wymyślnej technologii mapowania wideo (autor zaznacza, że nie jest to deepfake), Jonty nałożył na postacie z oryginalnego zwiastuna fanarty autorstwa Nikolaya „Ellejart” Mochkina. Efekt eksperymentu możecie zobaczyć poniżej.

Król Lew zadebiutował w polskich kinach 19 lipca. Wyreżyserowana przez Jona Favreau nowa wersja klasycznej animacji Disneya z 1994 roku w niecały miesiąc od premiery wygenerowała ponad miliard dolarów przychodu na całym świecie (przy budżecie wynoszącym ok. 250 milionów dolarów).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.