Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2020, 12:59

autor: Bebop

Nowy bohater Apex Legends morduje rodzinę na zwiastunie

Nowy zwiastun zdradza szczegóły z życia morderczego robota - Revenanta. Bohater chce się zemścić na wielkiej korporacji. Materiał może zdradzać także kolejną postać, którą kiedyś odnaleziono w plikach gry, czyli Lobę.

Revenant szuka zemsty na korporacji Hammond Robotics. - Nowy bohater Apex Legends morduje rodzinę na zwiastunie - wiadomość - 2020-01-31
Revenant szuka zemsty na korporacji Hammond Robotics.

Z dnia na dzień dowiadujemy się więcej o nowym bohaterze nazwanym Revenant, który trafi do gry Apex Legends. Kolejny materiał filmowy częściowo zdradza historię oraz umiejętności postaci. Okazuje się, że ma on na pieńku z korporacją Hammond Robotics.

Revenant jest tzw. simulakrum, czyli zgodnie z uniwersum serii Titanfall - robotem, któremu wgrano ludzką pamięć. Modele te powstały celem ograniczenia strat wśród żywych żołnierzy i pojawiły się w strzelance Titanfall 2. Maszyną tego typy jest antagonistka Ash, która we wspomnianej grze jest jednym z najbardziej utalentowanych pilotów. Zwiastun pokazuje Revenanta jako płatnego mordercę, który przygotowuje się do ataku na dobrze chronioną rodzinę. Pod koniec zlecenia bohater zostaje uszkodzony. Nadwątlone obwody odsłaniają przed nim okrutną prawdę - nie jest człowiekiem, ale robotem. Korporacja Hammond Robotics zaprogramowała go tak, by wciąż widział w odbiciu ludzką twarz, a następnie uczyniła go swoim narzędziem. Od tego momentu Revenant rozpoczyna prywatną wendettę przeciwko byłym pracodawcom. To wyjaśnia, dlaczego na poprzednim zwiastunie zabił współpracującego z firmą Forge’a.

Najnowszy materiał pokazuje, że bohater będzie miał dwie formy: podstawową oraz cienia. Na filmie widać, jak w drugiej z nich staje się niezwykle wytrzymały, potrafi błyskawicznie unikać ataków, a nawet rozmywać się w powietrzu. Prawdopodobnie zestaw umiejętności zależeć będzie od aktywnej formy. Redakcja IGN pokusiła się o dokładną analizę i doszła do ciekawych wniosków.

Zwiastun może także wskazywać nową postać. Przed atakiem zabójcy na rodzinę portugalskiego złodzieja Marcosa Andrade, wręcza on swojej córce srebrnego wilka. Chwilę później pojawia się Revenant, a dziewczynka okazuje się jedyną osobą, która wychodzi cało z pogromu. Bardzo możliwe, że w przyszłości stanie się ona znana jako Loba, co z języka portugalskiego tłumaczy się jako wilczyca. Postać o takim pseudonimie została znaleziona w plikach gry Apex Legends po jej premierze. Wiele wskazuje więc na to, że przedstawione wydarzenia miały miejsce w przeszłości. Dorosła Loba prawdopodobnie będzie chciała się zemścić.

Okazja do potwierdzenia części domysłów nadarzy się już 4 lutego, kiedy zadebiutuje czwarty sezon Apex Legends zatytułowany Asymilacja.

  1. Apex Legends - kompendium wiedzy
  2. Apex Legends – poradnik
  3. Apex Legends - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Apex Legends

Apex Legends