Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2022, 09:04

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam, w tym tygodniu zawita survival SF i polski western

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak Evil West, Dysterra, Ship of Fools, Climber: Sky is the Limit czy Gungrave G.O.R.E.

Źródło fot. Focus Entertainment
i

Zapraszamy do lektury przeglądu najważniejszych premier na Steamie w okresie od 21 do 27 listopada. Wydawcy i deweloperzy trochę już zwolnili, ale i tak w najbliższych dniach czeka na nas sporo nowości. Otrzymamy m.in. jedną z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji tego roku, symulator himalaisty, kontynuację konsolowej klasyki z PlayStation 2 oraz obiecujące morskie roguelike nastawione a tryb co-op.

Premiera tygodnia to Evil West (22 listopada)

Na najważniejszą premierę tygodnia wytypowaliśmy Evil West, czyli nową produkcję znanego z serii Shadow Warrior polskiego studia Flying Wild Hog.

Będzie to gra akcji, w której pokierujemy rewolwerowcem przemierzającym alternatywną wersję Dzikiego Zachodu, gdzie realia westernu wzbogacono elementami horroru.

Flying Wild Hog nie ma w zwyczaju zawodzić w kwestii systemu walki, więc sporo obiecujemy sobie po Evil West. Ciekawi nas także, jak autorom wyjdzie przesiadka z perspektywy FPP na TPP.

 1. Evil West na Steamie

Najważniejsze premiery na Steamie: 21-27 listopada 2022 roku

21 października

Cats and the Other Lives

Fani przygodówek mogą wypatrywać premiery Cats and the Other Lives. Gra opowie historię wielopokoleniowej rodziny, której losy będziemy poznawali z perspektywy kota.

Rozgrywka skoncentruje się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek, a kluczową rolę odegrają typowe kocie zdolności.

 1. Cats and the Other Lives na Steamie

Civilization VI: Przepustka przywódców

Dzisiaj zadebiutuje również Przepustka przywódców do Sid Meier's Civilization VI. W jej ramach do marca przyszłego roku ukaże się sześć nowych DLC do tej turowej strategii studia Firaxis.

Pierwszym z dodatków (który udostępniony zostanie dzisiaj) będzie Pakiet wielkich negocjatorów, dzięki któremu do gry trafią takie sławy, jak Abraham Lincoln, królowa Nzinga Mbande czy sułtan Saladyn.

 1. Civilization VI: Przepustka przywódców na Steamie

Climber: Sky is the Limit

Z kolei Climber: Sky is the Limit to przygodowa gra akcji wzbogacona elementami survivalowej symulacji, w której wcielimy się w himalaistę zdobywającego zimą najwyższe szczyty świata.

Rozgrywka obejmie nie tylko samą wspinaczkę, ale również zarządzanie zapasami oraz przygotowania do wypraw.

 1. Climber: Sky is the Limit na Steamie

Party Park

Nietypowo zapowiada się Party Park. To sieciowa gra towarzyska, w której gracze będą bawili się na wielkim placu zabaw wypełnionym różnorodnymi minigrami. Możliwe ma być również tworzenie własnych trybów.

Gra pozwoli na wspólną zabawę maksymalnie 100 osobom i, co ciekawe, tylko jedna z nich będzie musiała kupić Party Park.

 1. Party Park na Steamie

22 listopada

22 Racing Series

Intrygująco prezentuje się także 22 Racing Series. To RTS traktujący o wyścigach futurystycznych bolidów. Gracze będą konstruowali trasy i pojazdy, a następnie wydawali komendy kierowcom w trakcie rywalizacji.

 1. 22 Racing Series na Steamie
Nowości na Steam, w tym tygodniu zawita survival SF i polski western - ilustracja #1
Źrodło fot. GOATi Entertainment.

Gungrave G.O.R.E

Poza Evil West inną godną uwagi grą akcji, która zadebiutuje we wtorek, powinno się okazać Gungrave G.O.R.E, czyli najnowsza odsłona marki zapoczątkowanej jeszcze na PlayStation 2.

Gra postawi na widowiskowe potyczki z udziałem bogatego arsenału broni palnej, a wszystko to ukazane zostanie w lekko kreskówkowej oprawie graficznej, zbudowanej na silniku Unreal Engine 4.

 1. Gungrave G.O.R.E na Steamie

Ship of Fools

Ship of Fools to gra akcji z elementami roguelike, która nastawiona jest na tryb kooperacyjny. Gracze wcielają się załogę małego statku pływającego po niebezpiecznych wodach.

Podczas zabawy będziemy musieli bronić łajby i wykorzystywać działa pokładowe do walki z potworami morskimi, jak również gromadzić skarby i ulepszać statek.

 1. Ship of Fools na Steamie

23 listopada

Draft Day Sports: Pro Basketball

W tym tygodniu zagramy również w Draft Day Sports: Pro Basketball 2023. To niszowy menadżer pozwalający na pokierowanie drużyną koszykarską.

Seria nie cieszy się tak wielką popularnością, jak Football Manager, ale w swojej kategorii sportowej nie ma konkurencji, więc może być ciekawą propozycją dla fanów tej dyscypliny.

 1. Draft Day Sports: Pro Basketball 2023

Dysterra

W środę na Steamie zadebiutuje także Dysterra. To strzelanka multiplayer łącząca elementy FPS-a i gry survivalowej, w której gracze będą musieli uciec z obcej planety. Produkcja zaoferuje zarówno tryb PvP, jak i kooperacyjne PvE. Pojawi się również opcja dla pojedynczego gracza.

 1. Dysterra nas Steamie

24 listopada

MECH PUNK

MECH PUNK to gra, która połączy strzelankę 3D z elementami gatunku bullet hell. Gracz będzie kontrolował maszynę bojową i powalczy z setkami wrogów.

Odpowiedzialny za grę Mr. Pink ma na koncie ciepło przyjęte Golden Light of Rose (78% pozytywnych ocen na Steamie)

 1. MECH PUNK na Steamie

Rush Rally 3

Z kolei Rush Rally 3 to gra rajdowa stworzona przez pojedynczego dewelopera. Produkcja zadebiutowała kilka lat temu na urządzeniach mobilnych, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem – w Google Play ma średnią ocen na poziomie 4,8/5 gwiazdek.

 1. Rush Rally 3 na Steamie

Nowości na Steam, w tym tygodniu zawita survival SF i polski western - ilustracja #2

Źródło fot. Brownmonster Limited.

War Robots: Frontiers

Natomiast War Robots: Frontiers to sieciowa strzelanka korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami, w której zasiądziemy za sterami mechów.

Gra ma zaoferować duży wybór maszyn, które będziemy mogli ulepszać, oraz rozbudowaną destrukcję otoczenia.

 1. War Robots: Frontiers na Steamie
Nowości na Steam, w tym tygodniu zawita survival SF i polski western - ilustracja #3
Źrodło fot. MY.GAMES.

25 listopada

Sefirot Shards

Po kilkutygodniowym opóźnieniu w piątek zagramy w Sefirot Shards. To hybryda łącząca bitewne RPG z karcianką. Autorzy obiecują rozbudowaną fabułę i atrakcyjną dwuwymiarową grafikę.

Na Steamie dostępne jest obszerne demo, więc nie musicie czekać na premierę, aby sprawdzić Sefirot Shards.

 1. Sefirot Shards na Steamie
Nowości na Steam, w tym tygodniu zawita survival SF i polski western - ilustracja #4
Źródło fot. Team Game.

The Mystery of William Moore

W piątek na Steamie zadebiutuje również The Mystery of William Moore. To przygodówka FPP, w której zwiedzimy stary dom i spróbujemy odkryć sekrety tajemnicznych maszyn pozostawionych przez zmarłego przodka.

 1. The Mystery of William Moore na Steamie
Nowości na Steam, w tym tygodniu zawita survival SF i polski western - ilustracja #5
Źrodło fot. Atlantean Games.