filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 listopada 2022, 18:15

Indiana Jones w nowym filmie spotka starych wrogów. Znamy fabułę 5. części serii

Kampania promocyjna przed premierą piątej części przygód Indiany Jonesa działa na najwyższych obrotach. W związku z tym do sieci trafiły szczegóły związane z nadchodzącym widowiskiem.

Źródło fot. Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, Steven Spielberg, Lucasfilm, 2008
i

Czas biegnie nieubłaganie, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się premiera piątej i jednocześnie ostatniej odsłony przygód Indiany Jonesa z udziałem Harrisona Forda. Nim jednak obraz trafi do kin, mamy szansę poznać kilka szczegółów z nim związanych.

W najnowszym numerze magazynu Empire znalazł się obszerny artykuł dotyczący filmu Indiana Jones 5. Oprócz zobaczenia kilku fotografii głównych bohaterów, dowiedzieliśmy się w jakich czasach będzie umiejscowiona akcja filmu oraz z kim tym razem zmierzy się legendarny archeolog.

Okazuje się, że wydarzenia toczyć się będą w 1969 roku, a Jonesowi znowu przyjdzie walczyć ze swoimi odwiecznymi wrogami – nazistami. Tym razem jednak główny bohater będzie musiał pokrzyżować ich plany w erze wyścigu kosmicznego pomiędzy ZSRR i USA.

Wiemy również, jaka rola przypadła Madsowi Mikkelsenowi. Duński aktor portretuje nikczemnego Vollera – postać inspirowaną Wernherem von Braunem, prawdziwym nazistą, który otrzymał pracę inżyniera NASA. Artysta zdradził, że Voller chce naprawić błędy z przeszłości, a jednocześnie zdobyć coś, co mogłoby sprawić, że świat stałby się lepszym miejscem. Jego filmowym pomocnikiem jest Klaber (w tej roli Boyd Holbrook). Co ciekawe, scenarzysta filmu, Jez Butterworth, w rozmowie z dziennikarzami enigmatycznie stwierdził, że nie wiadomo, jak „byłymi” nazistami są wrogowie Indiany.

Z artykułu dowiedzieliśmy się również, że jedna z bardziej widowiskowych sekwencji filmu będzie rozgrywać się w trakcie nowojorskiej parady (zdjęcie poniżej), która autentycznie odbyła się 13 sierpnia 1969 roku z okazji kosmicznej misji Apollo 11.

W obsadzie, oprócz Forda, Mikkelsena i Holbrooka zobaczymy m.in. Phoebe Waller-Bridge, Shaunette Renee Wilson oraz Antonio Banderasa. Reżyserem i scenarzystą został znany z Logan: Wolverine, James Mangold.

Na koniec przypomnijmy, że premiera Indiany Jonesa 5 odbędzie się 30 czerwca 2023 roku.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej