Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2016, 12:15

Nowe screenshoty oraz informacje na temat SpellForce 3

Firma Nordic Games zaprezentowała kilka nowych screenshotów z gry SpellForce 3. Przy okazji przedstawiono mechanikę zabawy, ujawniając, w jaki sposób w tytule połączone zostaną elementy RPG i strategii czasu rzeczywistego.

Od zapowiedzi SpellForce 3 minęły już ponad dwa lata i od tamtej pory niewiele o produkcji wiedzieliśmy. Teraz jednak firma Nordic Games postanowiła podzielić się z graczami porcją nowych screenshotów z gry oraz ujawnić parę szczegółów na temat rozgrywki. Przypomnijmy, że według marcowych doniesień produkcja, za którą odpowiada studio Grimlore Games, zadebiutuje jeszcze w tym roku.

SpellForce 3 ma sprawnie połączyć dwa gatunki: RTS oraz RPG. - Nowe screenshoty oraz informacje na temat SpellForce 3  - wiadomość - 2016-05-26
SpellForce 3 ma sprawnie połączyć dwa gatunki: RTS oraz RPG.

Twórcy zdradzili, w jaki sposób mają zamiar połączyć elementy strategii czasu rzeczywistego oraz gry RPG. Mapa zostanie podzielona na sektory, które można podbijać jedynie wtedy, gdy graniczą one ze zdobytymi już przez nas terenami – inaczej uniemożliwiłoby to transport wydobytych surowców, takich jak drewno czy kamień. Zarządzanie swoim terytorium ma być prowadzone w nieco wolniejszym tempie, by dać graczom możliwość skupienia się także na elementach RPG. Na podbitych terytoriach będzie można oczywiście zakładać posterunki, umożliwiające konstruowanie budynków, wydobycie oraz transport różnych materiałów czy rekrutowanie jednostek. Na każdym z sektorów zatrudnimy jednak ograniczoną liczbę pracowników, co wymusi balans w zarządzaniu nimi, zamiast budowania wszystkiego naraz.

W grze dużą rolę odegra odpowiednie zarządzanie podbijanymi sektorami, będącymi podstawą naszej ekonomii. - Nowe screenshoty oraz informacje na temat SpellForce 3  - wiadomość - 2016-05-26
W grze dużą rolę odegra odpowiednie zarządzanie podbijanymi sektorami, będącymi podstawą naszej ekonomii.

W SpellForce 3 stworzymy swojego bohatera, którym będziemy mogli wykonywać zadania, rozwijać umiejętności, eksplorować świat oraz połączyć się w maksymalnie czteroosobową grupę z innymi herosami, w której każda postać otrzyma własne skróty klawiszowe do konkretnych zdolności. Produkcja Grimlore Games ma dostarczyć ponad 30 godzin zabawy. Do tego dojdzie także tryb wieloosobowy, zarówno w kooperacji, jak i przeciw innym graczom. Niestety, wraz z powyższymi informacjami nie ujawniono chociażby przybliżonej daty premiery, jednak Nordic Games zapewnia, że w SpellForce 3 zagramy jeszcze w tym roku – wyłącznie na PC.

Poniżej znajdziecie więcej nowych screenshotów:

  1. Oficjalna strona internetowa studia Grimlore Games
  2. Widzieliśmy w akcji SpellForce 3 – powrót słynnej hybrydy RTS-a z RPG