Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2020, 13:31

Nowe odcienie skóry trafiły do The Sims 4

Nowe opcje modyfikacji zawitały do The Sims 4. Światło dzienne ujrzała aktualizacja, wprowadzająca ponad 100 nowych odcieni skóry oraz suwaki pozwalające dostosować kolor makijażu.

Ten rok nie był najlepszy dla wizerunku The Sims 4. W Internecie pojawiło się wiele głosów krytyki, które podważały słuszność decyzji podejmowanych przez Electronic Arts. Jedną z głośniejszych spraw tego typu były skargi o zbyt ubogie opcje modyfikacji – szczególnie w zakresie kolorów skóry. Akcja społeczności przyniosła zamierzony efekt i twórcy zapowiedzieli aktualizację, rozbudowującą opcje dokładniejszej personalizacji Simów. Wczoraj patch w końcu ujrzał światło dzienne na PC, PS4 i Xboksie One.

Zaimplementowane opcje modyfikacji tyczą się wspomnianych już kolorów skóry oraz makijażu. W przypadku tego pierwszego, stworzona została nowa zakładka w panelu tworzenia postaci. Znajdziemy tam ponad 100 nowych karnacji, podzielonych na 4 kategorie – ciepłe, neutralne, chłodne i różne. Po wybraniu jednej z nich pojawi się również specjalny suwak, który pozwala dodatkowo zmodyfikować jej odcień.

W przypadku makijażu, przy istniejących kolorach pojawiły się 4 suwaki, które pozwalają dostosować odcień, nasycenie, jasność i przeźroczystość wybranego elementu.

W obu przypadkach pojawia się możliwość zapisania stworzonych przez siebie kolorów – wystarczy nacisnąć plus znajdujący się pod suwakami.

Chociaż rozwiązanie to nie jest idealne i obejmuje jedynie dwa elementy z procesu tworzenia sima, to nadal jest to krok w stronę większych możliwości w modyfikowaniu wyglądu postaci.

  1. Efekt IKEA, czyli jak uwierzyliśmy, że akcesoria do Sims 4 są super (choć nie są)
  2. The Sims 4 – poradnik do gry
  3. Maxis Studio – strona oficjalna
  4. The Sims 4 – strona oficjalna

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z GOL-em związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej