Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2012, 10:52

autor: Muninn

Nowe gry twórców Alice: Madness Returns zostaną wydane jeszcze w tym roku

American McGee i jego studio, Spicy Horse, pracują nad trzema nowymi grami: BigHead BASH, Akaneiro: Demon Hunters i Jack and the Beanstalk (tytuł roboczy). Wszystkie zostaną wydane w tym roku i będą przeznaczone m.in. na platformy mobilne i portale społecznościowe.

American McGee, znany z takich gier jak American McGee’s Alice czy American McGee’s Grimm, i jego zespół deweloperski - Spicy Horse - planują wydanie w tym roku trzech nowych gier. Pomimo sukcesu Alice: Madness Returns, odniesionego na trzech głównych platformach sprzętowych (PC, PlayStation 3 i Xbox 360), zespół zapowiedział, że w ich nowe dzieła będzie można grać na platformach mobilnych, przez przeglądarki internetowe i portale społecznościowe:

Nowe gry twórców Alice: Madness Returns zostaną wydane jeszcze w tym roku - ilustracja #1Od roku zespół Spicy Horse pracuje nad nowymi produktami, przeznaczonymi na przeglądarki internetowe, serwisy społecznościowe i urządzenia mobilne. W tej chwili używamy silnika Unity 3D do stworzenia trzech nowych gier – wszystkie mogą zostać nazwane „zaawansowanymi grami rekreacyjnymi (ang. casual games – typ gier niewymagających od gracza dużej uwagi, wysiłku i czasu)” (...) W naszych najnowszych produkcjach staramy się połączyć te elementy gier społecznościowych, online, MMO czy free-to-play, które sprawiają, że są one jednymi z najszybciej rozwijających się segmentów branży rozrywki elektronicznej.

Spicy Horse planuje wydanie trzech gier – wszystkie będą miały premierę jeszcze w tym roku, pomimo różnego stopnia zaawansowania ich produkcji.

BigHead BASH

BigHead BASH będzie multiplayerową grą online, charakteryzującą się szybkim tempem i znaczną dynamiką rozgrywki. Miejscem akcji będzie gigantyczny sklep z zabawkami, w którym zostaną umieszczone zarówno licencjonowane, istniejące w rzeczywistości produkty (pochodzące z gier, książek, filmów czy komiksów), jak i oryginalne, stworzone przez studio Americana McGee przedmioty. Rozgrywka polegać będzie na zebraniu grupy zabawek, ulepszeniu ich i posłaniu do walki z przeciwnikami.

Tytuł dostępny będzie w niedalekiej przyszłości na portalu Facebook i innych społecznościowych serwisach. W produkcji jest także wersja gry przeznaczona na urządzenia mobilne.

Akaneiro: Demon Hunters

Nowe gry twórców Alice: Madness Returns zostaną wydane jeszcze w tym roku - ilustracja #2

American McGee znany jest z przenoszenia w wirtualny świat popularnych bajek i opowieści, z obowiązkowym dodaniem do nich kilku mrożących krew w żyłach elementów i nadaniem niepowtarzalnej, mrocznej atmosfery. Akaneiro: Demon Hunters, opierająca się na popularnej bajce o Czerwonym Kapturku, będzie właśnie jedną z takich produkcji.

Opowieść o Czerwonym Kapturku, po radykalnej przeróbce, wzbogaceniu o interesującą narrację i zaawansowaną oprawę graficzną, pojawi się na naszych komputerach jako gra RPG, podobna w założeniach do produkcji z serii Diablo.

Żeby rozpocząć zabawę z Akaneiro, konieczne będzie założenie specjalnego konta – dzięki niemu w nową produkcję Spicy Horse będzie można grać na różnych platformach sprzętowych (PC, tablet czy serwis społecznościowy).

Jack and the Beanstalk

 

Nowe gry twórców Alice: Madness Returns zostaną wydane jeszcze w tym roku - ilustracja #3

Powyższy tytuł jest tylko nazwą roboczą, niepotwierdzoną przez studio Spicy Horse. McGee utrzymuje, że nowe dzieło jego zespołu nie będzie związane z bajką Jaś i magiczna fasola, pomimo obrazka, jednoznacznie odsyłającego do tej opowieści. Zamiarem twórców jest stworzenie gry zawierającej różne elementy pochodzące z ogromnej liczby bajek z całego świata.

Grę ma charakteryzować sposób rozgrywki, podobny do tej z serii Worms: akcja toczyć się będzie w turach, dołączony zostanie tryb multiplayer, a sama produkcja koncentrować się będzie na pojedynkach między graczami.

Jak na razie nie zostały określone dokładne daty wydania żadnej z przedstawionych gier. Nie ma także informacji o przeznaczeniu tych tytułów na inne, niż wymienione powyżej, platformy sprzętowe:

Nowe gry twórców Alice: Madness Returns zostaną wydane jeszcze w tym roku - ilustracja #4Nie jesteśmy zainteresowani wydaniem gier na platformy należące do koncernów Microsoft, Sony czy Nintendo (...) Wybraliśmy drogę, które stawia nam najmniejszy opór – iOS, Androida, Internet oraz portale społecznościowe. Jeżeli odniesiemy sukces na tych platformach, być może wydamy nasze produkcje również w wersji na inne urządzenia. Dzięki przyjęciu takiej strategii możemy lepiej wykorzystać nasze ograniczone zasoby finansowe na stworzenie jak najlepszych gier.