Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2012, 10:35

autor: Sarge

Firma Critical Mass zapowiedziała grę na podstawie filmu „Święci z Bostonu”

Zgodnie z oczekiwaniami, na imprezie SXSW 2012 zapowiedziana została gra na podstawie filmu „Święci z Bostonu”. Informacje na jej temat są jednak bardzo szczątkowe.

Na imprezie SXSW 2012 w amerykańskim mieście Austin zapowiedziano grową adaptację filmu Święci z Bostonu. Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, stworzeniem The Boondock Saints Video Game prawdopodobnie zajmie się firma Critical Mass Interactive.

Firma Critical Mass zapowiedziała grę na podstawie filmu „Święci z Bostonu” - ilustracja #1
Źródło: Joystiq

Na razie potwierdzono jedynie, że głosy pod poszczególne postacie podłożą m.in. Sean Patrick Flanery, Norman Reedus oraz David Della Rocco. Oczywiście wcielą się oni w bohaterów odgrywanych przez siebie w filmowym odpowiedniku. Podobno pokazano również zwiastun gry, ale materiał do tej pory nie wyciekł do sieci.

Na więcej informacji będziemy musieli poczekać. Pod koniec lutego Matt Scibilia (prezes firmy Critical Mass Interactive) powiedział, że The Boondock Saints Video Game będzie strzelaniną z opcją kooperacji, która ukaże się na PC, Xboksie 360, a prawdopodobnie także na PlayStation 3. Na imprezie SXSW 2012 nie potwierdzono jednak tych doniesień.

Firma Critical Mass zapowiedziała grę na podstawie filmu „Święci z Bostonu” - ilustracja #2
Źródło: Joystiq

Serwis Joystiq zaprezentował dwie grafiki ukazujące jedną z lokacji występujących w grze. Na razie brakuje oficjalnych screenów, więc w tej chwili są to jedyne materiały, które mogą coś powiedzieć na temat projektu. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce zasłona milczenia zostanie spuszczona i poznamy m.in. także datę premiery oraz wydawcę omawianej produkcji.

Święci z Bostonu to film sensacyjny z 1999 roku. Główną osią fabuły jest historia braci Connora i Murphy’ego McManusów, którzy po zabiciu w samoobronie dwóch członków rosyjskiej mafii zapragnęli oczyścić z podobnych złoczyńców cały Boston. Wierzą, że sam Bóg wybrał ich do tego zadania. Sprawę komplikuje fakt, że cały czas ścigani są przez agenta FBI, Paula Smeckera.