Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2018, 11:00

autor: AlexB

Nowa aktualizacja PUBG 1.0 na PC i zmiany w systemie skrzynek [Aktualizacja: patch na publicznych serwerach]

Na serwerach gry Playerunknown's Battlegrounds pojawiła się druga aktualizacja pełnej wersji tytułu na PC. Prócz likwidacji kilku bugów i dalszej optymalizacji wprowadza ona również nowy system skrzynek, który zahacza o mikropłatności.

Aktualizacja

Jak poinformowali twórcy na Twitterze, druga aktualizacja do wersji 1.0 gry Playerunknown's Battlegrounds wylądowała już na oficjalnych pecetowych serwerach. Powinna się ona automatycznie ściągnąć i zainstalować wszystkim posiadaczom tytułu na platformie Steam.

Oryginalna wiadomość

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o debiucie na oficjalnych pecetowych serwerach pierwszej aktualizacji do Playerunknown's Battlegrounds, bijącej rekordy popularności sieciowej strzelaniny opartej o tryb Battle Royale. Naprawiła ona kilka najbardziej palących błędów i jednocześnie stanowiła obietnicę, że zespół odpowiedzialny za rozwój tytułu nie spocznie na laurach i będzie systematycznie łatał swoje dzieło po oficjalnej premierze. I faktycznie, dziś studio PUBG Corporation, będące specjalnie wydzieloną częścią koreańskiej firmy Bluehole, wypuściło drugą aktualizację do premierowej wersji Playerunknown's Battlegrounds. Choć na razie jest ona dostępna jedynie na serwerach testowych, już budzi wśród graczy lekkie kontrowersje. Wszystko za sprawą nowego systemu skrzynek.

Nowa aktualizacja na serwerach testowych pozwala na sprawdzenie zmodyfikowanego systemu skrzynek. - Nowa aktualizacja PUBG 1.0 na PC i zmiany w systemie skrzynek [Aktualizacja: patch na oficjalnych serwerach] - wiadomość - 2018-01-11
Nowa aktualizacja na serwerach testowych pozwala na sprawdzenie zmodyfikowanego systemu skrzynek.

Jak wiadomo, nagrodą za każdy rozegrany mecz w Playerunknown's Battlegrounds jest pewna kwota wirtualnych pieniędzy, które można przeznaczyć między innymi na zakup skrzynek zawierających przedmioty kosmetyczne, takie jak nowe płaszcze, nakrycia głowy itp. Do tej pory ich otwieranie było darmowe. Wraz z drugą aktualizacją do wersji 1.0 ten stan rzeczy odrobinę się zmieni. Po instalacji patcha skrzynki będą występowały w czterech wariantach - dwóch starych (Wanderer oraz Survivor) i dwóch nowych (BIKER oraz DESPERADO). Po wydaniu w grze wirtualnych pieniędzy, otrzymamy losowo jedną z nich (po 10% szans na zdobycie starych i po 40% na zgarnięcie nowych). W przypadku skrzynek Wanderer, Survivor i BIKER ich otwarcie będzie darmowe. Sprawa komplikuje się w przypadku DESPERADO. Aby dostać się do zawartości tej skrzynki, niezbędne jest dokupienie specjalnego klucza (tak jak było w przypadku chociażby paczki zdobywanej przy okazji gamescomu), tzw. Early Bird. W przyszłości znajdziemy go na rynku społeczności Steam w cenie 2,50 dolarów (około 8,75 złotych). Na razie jednak wszystkie osoby grające na serwerach testowych otrzymują od twórców 100 tysięcy BP (PUBG-owej waluty) oraz 6 kluczy Early Bird za darmo, aby mogli bez problemu sprawdzić nowy system skrzynek. Niestety, nie można przenieść ich później na swoje główne konto.

Procentową szansę na zdobycie poszczególnych przedmiotów z nowych skrzynek znajdziecie tutaj. Ponownie podkreślamy, że są to elementy czysto kosmetyczne, nie wpływające w żaden sposób na rozgrywkę. Warto również zaznaczyć, że dowolną skrzynkę, która nam wypadnie, możemy wymienić lub spieniężyć na rynku Steam.

W nowych skrzynkach gracze znajdą szereg interesujących przedmiotów kosmetycznych. - Nowa aktualizacja PUBG 1.0 na PC i zmiany w systemie skrzynek [Aktualizacja: patch na oficjalnych serwerach] - wiadomość - 2018-01-11
W nowych skrzynkach gracze znajdą szereg interesujących przedmiotów kosmetycznych.

Co poza tym oferuje druga aktualizacja do premierowej wersji Playerunknown's Battlegronds na serwerach testowych? Po pierwsze, modyfikuje ona system raportowania graczy. Nie trzeba teraz być zabitym przez osobę podejrzewaną o oszukiwanie. Ponadto można również zgłosić podejrzanych osobników z poziomu powtórek. Po drugie, wprowadzono szereg poprawek mających na celu usprawnienie optymalizacji i działania serwerów, choć, jak przyznają sami twórcy, na tym polu jest jeszcze sporo do zrobienia. Po trzecie w końcu, wyeliminowano kilka poważniejszych bugów, takich jak zawieszanie się animacji postaci po restarcie gry, znikanie kursora podczas oglądania powtórek oraz pojawianie się pojazdów na przeszkodach, co uniemożliwiało ich uruchomienie. Pełen spis zmian znajdziecie tutaj.

Druga aktualizacja do wersji 1.0 Playerunknown's Battlegrounds oficjalnie zadebiutuje, gdy twórcy dokładnie przetestują jej stabilność. Na razie wszelkie uwagi i spostrzeżenia z serwerów testowych można pisać w odpowiednim temacie na forum PUBG, który znajduje się pod tym adresem.