Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2018, 10:45

Sting w obsadzie przygodówki Where the Water Tastes Like Wine

Niezależne studio Dim Bulb Games zaprezentowało obsadę dubbingową swojej debiutanckiej gry, Where the Water Tastes Like Wine. W jednego z bohaterów wcieli się znany brytyjski muzyk, Sting.

Ten antropomorficzny wilk przemówi głosem prawdziwej gwiazdy muzyki. - Sting w obsadzie dubbingowej przygodówki Where The Water Tastes Like Wine - wiadomość - 2018-01-11
Ten antropomorficzny wilk przemówi głosem prawdziwej gwiazdy muzyki.
WHERE THE WATER TASTES LIKE WINE W SKRÓCIE:
  • Producent: Dimb Bulb Games;
  • Wydawca: Dimb Bulb Games;
  • Gatunek: przygodówka;
  • Platforma docelowa: PC;
  • Premiera: pierwsza połowa 2018 roku.

Dobrych przygodówek nigdy za wiele, zwłaszcza takich, które skupiają się na opowiadaniu zapadających w pamięć historii. W zamierzeniu taką właśnie grą ma być Where The Water Tastes Like Wine. Jest to oficjalnie zapowiedziana w grudniu 2015 roku debiutancka produkcja studia Dim Bulb Games, założonego przez prawdziwego weterana branży, Johnnemanna Nordhagena, który pracował między innymi przy BioShocku 2 czy Gone Home. Prace nad tym tytułem nie posuwają się w specjalnie szybkim tempie, dlatego też jego twórcy co jakiś czas muszą przypominać, że projekt wciąż istnieje. Ostatnio wypuścili oni nowy zwiastun, tym razem prezentujący obsadę dubbingową gry. Możecie go obejrzeć poniżej.

Jak widać i słychać, w Where The Water Tastes Like Wine usłyszymy między innymi znanych z serii The Walking Dead od Telltale Games Melissę Hutchison i Dave'a Fennoya, Kimberly Brooks, której głosem przemawiała Ashley Williams z cyklu Mass Effect, a także Cissey Brooks, wcielającą się wcześniej chociażby w Joyce Price w Life is Strange czy Delilah z Firewatch. Jednak prawdziwą gwiazdą dubbingu dzieła Dim Bulb Games jest Sting. Sylwetki tego Brytyjczyka chyba nie trzeba przybliżać nikomu, kto choć trochę interesuje się muzyką. W razie jednak, gdyby ktoś nie mógł skojarzyć - Sting, a właściwie Gordon Matthew Sumner, to były członek rockowego zespołu The Police, obecnie skupiający się na karierze solowej. Jego wokal możemy usłyszeć w takich hitach, jak Roxanne, Every Breath You Take, Englishman In New York, Shape Of My Heart czy Fields of Gold. Sting może pochwalić się również epizodami w filmach, między innymi Diunie Davida Lyncha oraz Porachunkach Guya Ritchiego. Where The Water Tastes Like Wine jest jego pierwszą przygodą z dubbingiem gier. Jak sam podkreśla, jest to dla niego niezwykle ekscytujące doświadczenie. Cytując słowa artysty (via VG24/7):

Where The Water Tastes Like Wine jest unikalnym doznaniem, jeśli chodzi o opowiadanie historii. Cieszę się, że jestem częścią tego wizjonerskiego projektu.

Dla Stinga Where The Water Tastes Like Wine jest pierwszym kontaktem z dubbingiem gier komputerowych. / Źródło: Billboard - Sting w obsadzie dubbingowej przygodówki Where The Water Tastes Like Wine - wiadomość - 2018-01-11
Dla Stinga Where The Water Tastes Like Wine jest pierwszym kontaktem z dubbingiem gier komputerowych. / Źródło: Billboard

Według oficjalnej karty produktu na platformie Steam, Where The Water Tastes Like Wine ukaże się w pierwszej połowie 2018 roku. Czy gra jest warta tak długiego oczekiwania? Kolejne zwiastuny sugerują, że tak. Stanowią one bowiem obietnicę niezwykle klimatycznej i przepięknie zilustrowanej historii, rozgrywającej się w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Zgodnie z zapewnieniami twórców, tytuł ma stanowić doskonałą wizytówkę północnoamerykańskiego folkloru, nawiązującą do dzieł takich tuz literatury, jak Mark Twain czy Jack Kerouac. Jeśli dodamy do tego fakt, że Where The Water Tastes Like Wine ma posiadać więcej niż jeden wariant ukończenia, możemy śmiało założyć, że czeka nas przygoda na co najmniej kilka wieczorów.