Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2022, 17:30

Aktualizacja Leviathan dodała do No Man's Sky kosmicznego wieloryba

Po pirackich najazdach nowa aktualizacja No Man's Sky idzie w zupełnie innym kierunku. Siódma ekspedycja to zabójcza pętla czasowa oraz wielki organiczny statek.

Twórcy No Man’s Sky uraczyli graczy kolejną aktualizacją. Po „wielorybich” teaserach studio Hello Games udostępniło siódmą ekspedycję, a wraz z nią żyjący statek kosmiczny.

No Man’s Sky: Leviathan

Tytułowy Lewiatan to kolejny organiczny statek w No Man’s Sky. Spotkanie z tym olbrzymem może być jedną z nagród za ukończenie nowej ekspedycji, która wprowadza mechaniki znane z roguelike’ów. Gracze zostają uwięzieni w pętli czasowej, która – niczym w typowych „rogalikach” – resetuje się po każdej śmierci gracza.

W trakcie eksploracji można natrafić na fragmenty wspomnień (Memory Fragments) – pamiątki po poprzednich pętlach, które przybierają formę proceduralnie generowanych technologii. Wyzwanie można podjąć wspólnie z innymi graczami, co nie tylko ułatwi rozgrywkę. Im więcej osób weźmie udział w przygodzie, tym lepsze będą ulepszenia i nagrody, na które trafią.

Na marginesie: tryb PvP zostaje tu domyślnie wyłączony, by gracze nie mogli przeszkadzać sobie nawzajem. Ponadto poziom trudności ustawiono na Survival.

Nagrody uwzględniają nowe elementy kosmetyczne, w tym pelerynę, ślad pozostawiany przez silnik statku, plakaty oraz młodego Lewiatana i jego dorosłą wersję. Ekspedycja Leviathan potrwa około sześciu tygodni – po tym czasie postępy graczy zostaną przeniesione do trybu survivalowego.

Patch 3.90 i poprawki na konsolach

Poza ekspedycją w No Man’s Sky pojawiła się łatka 3.90, a wraz z nią wiele zmian. Są to głównie poprawki błędów, na przykład przymusowego zamykania gry na PlayStation 4 i wadliwej optymalizacji wykorzystania pamięci na Xboxach Series X/S.

Zespół Hello Games poinformował też o kolejnych kreacjach społeczności wyróżnionych w Kosmicznej Anomalii, jak również wydaniu talii kart z motywami z No Man’s Sky. Tę wraz z pełną listą nowości możecie zobaczyć na oficjalnej stronie gry.