Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2020, 18:09

autor: Froozyy

No Man's Sky - duża aktualizacja Desolation dodała „nawiedzone” statki

Do gry No Man's Sky trafiła dzisiaj kolejna duża aktualizacja. Tym razem w ręce graczy oddano opuszczone statki, w których na odkrycie czekają mroczne historie i sekrety. Dodatkowo wprowadzono zmiany m.in. w niektórych efektach graficznych oraz systemie walki.

No Mans Sky - duża aktualizacja Desolation dodała „nawiedzone” statki - ilustracja #1
No Man’s Sky z kolejną dużą aktualizacją.

Debiut No Man’s Sky w 2016 roku nie należał do udanych. Twórcy nie dostarczyli produkcji w takiej formie, jaką obiecywali, ale ich opór w dążeniu do sprawienia, by tytuł po latach faktycznie stał się wielkim sandboksem w kosmosie z prawdziwego zdarzenia, zaowocował wieloma ogromnymi aktualizacjami, które wyniosły grę na zupełnie nowy poziom. Co więcej, deweloperzy do tej pory nie porzucili swojego dzieła i stale je wspierają. Dzisiaj przedstawiono więc kolejną porcję zawartości w ramach darmowej aktualizacji 2.6 (jest już dostępna do pobrania). Dzięki Desolation (bo taką nosi ona nazwę) gracze, przemierzając kosmos, mają szansę natrafić na opuszczone statki pełne tajemnic i niebezpieczeństw.

Dryfujące w przestrzeni kosmicznej frachtowce będzie można odnaleźć przypadkiem, ale również dzięki specjalnym przedmiotom ukazującym ich koordynaty, które zakupimy u postaci niezależnych. Podczas ich eksploracji gracze ani przez chwilę nie będą czuć się bezpieczni. Każdy opuszczony statek ma być generowany proceduralnie oraz opowiadać rozmaite historie i skrywać mroczne sekrety. Odkrycie tych ostatnich wcale nie będzie proste (ale opłaci się dzięki cennym nagrodom), bo okręty będą chronione przez systemy bezpieczeństwa i zamieszkiwane przez wrogie formy życia.

Wraz z aktualizacją Desolation w No Man’s Sky usprawniono również niektóre elementy graficzne, takie jak efekty bloom oraz flary, a także dodano nowe źródła światła i cieni. Zmian doczekał się także system walki; teraz ma być on bardziej dynamiczny i satysfakcjonujący. Pełną listę wprowadzonych nowości znajdziecie pod tym adresem.

No Mans Sky - duża aktualizacja Desolation dodała „nawiedzone” statki - ilustracja #2
Posiadacze abonamentu Xbox Game Pass od niedawna mają dostęp do gry.

Na koniec przypomnijmy, że No Man’s Sky dostępne jest w usłudze Xbox Game Pass na konsolach Xbox One oraz komputerach osobistych. Obecnie tytuł ten można zakupić za połowę ceny na Steamie, a także w PS Store i Microsoft Store.