Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2020, 18:55

autor: Karol Laska

Szef Xboksa o planach na przyszłość. Project xCloud w pakiecie Xbox Game Pass Ultimate

Microsoft podzielił się ze światem swoimi planami na przyszłość dotyczącymi Xboksa i wszelkich usług z nim związanych.

Szef Xboksa o planach na przyszłość. Project xCloud w pakiecie Xbox Game Pass Ultimate - ilustracja #1
Zapach nowego Xboksa wisi w powietrzu.

Nowa generacja konsol zbliża się wielkimi krokami. Miesiąc temu relacjonowaliśmy dla Was prezentację Sony, podczas której w końcu mogliśmy zobaczyć wygląd PS5 oraz obejrzeć zwiastuny nowych gier. 23 lipca zaś odbędzie się Microsoft Games Showcase, będący odpowiedzią na poczynania konkurencji.

Już dzisiaj jednak szef marki Xbox, Phil Spencer, wypunktował najważniejsze zmiany związane z nadchodzącą konsolą w kontekście technicznym oraz usługowym. Przy okazji podkreślił najważniejsze wartości firmy i prymat gracza nad zyskiem przy jednoczesnym potępieniu hejtu i toksyczności (wobec których Microsoft przygotował specjalne środki zapobiegawcze). Ma to także związek z niedawno ogłoszonym programem Xbox Family Settings App pomagającym w personalizacji ustawień rodzinnych.

Jeżeli chodzi o kwestie czysto technologiczne, to zostało potwierdzone to, co już wiemy, a o czym pisaliśmy tutajw tym moc obliczeniowa karty graficznej w postaci 12 teraflopów, wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K przy wsparciu nawet 120 klatek na sekundę czy raytracing. Sporo uwagi poświęcono usłudze Xbox Game Pass. Wszystkie tytuły z uniwersum Halo, Forzy, Age of Empires, Gears of War, Minecraft, Hellblade, The Outer Worlds, Psychonauts, Microsoft Flight Simulator, State of Decay, Wasteland oraz Sea of Thieves zostaną od razu udostępnione graczom. Wszelkie sequele/prequele, a także nowe marki pojawią się na XGP w dniu swojej światowej premiery.

Szef Xboksa o planach na przyszłość. Project xCloud w pakiecie Xbox Game Pass Ultimate - ilustracja #2
Tak, to już wiemy.

Dobrą wiadomość przygotowano także dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate. W cenę usługi wejdzie nie tylko podstawowy Xbox Game Pass, ale i Project xCloud (dostępny w pakiecie od września 2020 roku za 54,99 zł miesięcznie) umożliwiający grę na telefonie komórkowym lub tablecie. XGPU będzie można także wykupić wraz z Xboksem Series X w ramach projektu Xbox All Access, dzięki któremu będzie można korzystać z nowej konsoli i szerokiej biblioteki gier poprzez wpłaty ratalne.

Spencer nie zapomniał również wspomnieć o paru prokonsumenckich praktykach uwzględniających posiadaczy starszy wersji Xboksa. Po pierwsze, tysiące tytułów z poprzednich generacji będzie możliwych do ogrania na najnowszej konsoli. Po drugie, XONE otrzyma wsparcie na kolejnych kilka lat, co w skrócie oznacza, że najnowsze gry będą pojawiać się i na tej wersji sprzętu. Po trzecie, aktualnie dostępne kontrolery będą kompatybilne z nadchodzącym Xboksem. Nie wiemy jeszcze, od którego dnia XSX pojawi się w sprzedaży, ale możemy mieć pewność, że stanie się to jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej