Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2022, 11:29

No Man's Sky Outlaws - jak stworzyć eskadrę?

Nowa aktualizacja do No Man’s Sky pozwala graczom na stworzenie własnej eskadry kosmicznych pilotów. Dzięki niej poradzicie sobie z każdym zagrożeniem.

Tydzień temu do No Man’s Sky trafiła kolejna aktualizacja. Update o nazwie Outlaws sprawił, że kosmos stał się znacznie bardziej niebezpiecznym miejscem.

Wszystko przez piratów, którzy opanowali międzygwiezdne szlaki i czyhają na nieostrożnych podróżnych. Pod ich kontrolą znalazły się nawet stacje kosmiczne oraz całe układy planetarne.

Z groźnymi bandytami możecie oczywiście współpracować, lecz jeśli nie w smak Wam igranie z prawem, to powinniście być gotowi do ciężkiej walki. W tej zaś pomoże Wam inna wprowadzona właśnie mechanika.

Wasza własna eskadra

Dzięki nowej aktualizacji nie musicie już przemierzać kosmosu samotnie. W trakcie rozgrywki stworzycie eskadry statków, które wspomogą Was w walce.

Członkowie eskadry będą w stanie towarzyszyć Wam w podróżach. Ponadto AI będzie starało się dostosować do Waszego stylu rozgrywki, dzięki czemu eskadra sprawi wrażenie naprawdę zgranego zespołu.

Dodatkowi piloci będą dostępni na każde Wasze zawołanie. Możecie nawet przemierzać kosmos w pojedynkę i przywoływać pomoc jedynie w przypadku nagłego zagrożenia. Piloci Ai nie będą więc Wam przeszkadzać w spokojnej eksploracji solo.

Jak stworzyć eskadrę?

Samo sformowanie eskadry jest naprawdę proste. Wystarczy, że zagadacie do któregoś z pilotów obecnych na stacji bądź w punkcie handlowym.

  1. W grze pojawiła się nowa opcja dialogowa, która pozwala na rekrutację wybranego NPC do naszego zespołu.
  2. Możecie zatrudnić praktycznie każdego NPC posiadającego statek kosmiczny, w tym także wybierać pilotów dysponujących najlepszymi maszynami.
  3. Aby móc stworzyć eskadrę, musicie jednak dysponować frachtowcem (Freighter), który pozwala na zarządzanie zespołem.
  4. Na mostku tego rodzaju statku znajduje się konsola, dzięki której odblokujecie miejsca dla kolejnych pilotów (maksymalnie zatrudnicie czterech najemników).
  5. Każdy slot kosztuje odpowiednią sumę pieniędzy – pierwszy 800 Nanitów, a ostatni 10 tysięcy.
  6. Płacąc Nanitami, będziecie mogli też zwiększyć rangę swoich pilotów.

Po spełnieniu wymagań i wydaniu masy Nanitów pozostaje zebrać swoją eskadrę i wyruszyć w podróż przez niebezpieczne rejony kosmosu.