Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 kwietnia 2022, 11:20

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Film DC przełożony przez Strażników Galaktyki 3

Pewien czas temu przełożono premierę filmu Black Adam z Dwayne'em Johnsonem w roli głównej. Jednym z powodów opóźnienia okazały się prace nad Strażnikami Galaktyki 3 od Marvel Studios.

Źródło: YouTube/Black Adam

Prace nad filmem Black Adam wytwórni Warner Bros. trwają już od kilku lat, ale były opóźniane z wielu różnych powodów. Jak podaje serwis The Direct, jednym z nich jest przygotowywany przez Marvel Studios film Strażnicy Galaktyki 3.

Zaledwie kilka tygodni temu Warner Bros. całkowicie zmieniło swoją listę nadchodzących projektów DC Comics. Black Adam z Dwayne'em Johnsonem przesunięto na koniec tego roku, a filmy The Flash i Aquaman: Zaginione królestwo przełożono na 2023 rok.

Podczas programu The John Campea Show, prowadzący John Campea ujawnił część powodów, dla których film Black Adam przełożono z 29 lipca na 21 października. Campea poinformował, że sceny dźwiękowe do Strażników Galaktyki 3 kręcono w Trillith Studios w Atlancie, w tym samym miejscu i czasie, w którym Black Adam planował dokrętki.

Dokrętki do Black Adam miały rozpocząć się w lutym w Trillith Studios, gdzie w zeszłym roku kręcono zdjęcia główne, ale prawie wszystkie sceny dźwiękowe w Trilith będą zajęte do końca kwietnia na potrzeby Strażników Galaktyki 3 – wyjaśnia Campea.

Black Adam miał pierwotnie wejść na ekrany kin w grudniu 2020 roku, ale zdjęcia rozpoczęto dopiero w kwietniu 2021 roku, po dużym opóźnieniu spowodowanym pandemią koronawirusa (COVID-19). W trakcie kręcenia filmu Johnson regularnie dzielił się z fanami postępami, w tym zakulisowymi ujęciami z planu filmowego, na których można było zobaczyć kostiumy i to, co opisywano jako „najnowocześniejszą” technologię filmu.

Film Black Adam ukaże się w kinach 21 października tego roku, a Strażnicy Galaktyki 3 trafią do kin 5 maja przyszłego roku.