Nintendo Switch - karta pamięci niezbędna w niektórych grach
Posiadacze Nintendo Switch będą musieli przyzwyczaić się do konieczności posiadania dodatkowych kart pamięci. Podstawowe 32 GB nie wystarczą bowiem, by móc w pełni cieszyć się niektórymi nowymi produkcjami, które pojawią się na konsoli giganta z Kioto.
Nintendo Switch bez wątpienia okazał się ogromnym sukcesem, szturmem podbijając zarówno rynek amerykański, jak i europejski. Nie da się jednak ukryć, że konsola ma swoje problemy. Jednym z nich jest stosunkowo (jedynie 32 GB) niska podstawowa pojemność dysku urządzenia. Dlatego też wraz z rosnącym katalogiem tytułów dostępnych na Switcha coraz istotniejsze będzie posiadanie kart microSD. W razie ich braku bowiem podczas użytkowania nowszych produkcji mogą wystąpić pewne niedogodności. Cytując przedstawicieli Nintendo, z którymi skontaktował się redaktor serwisu KitGuru:
Karta microSD okaże się niezbędna w przypadku niektórych gier na Nintendo Switch, zawierających szczególnie dużo treści. Dodatkowe miejsce na dysku będzie konieczne, by gracze mogli cieszyć się pełnym doświadczeniem płynącym z danej produkcji.

Pierwszym z brzegu przykładem jest NBA 2K18, które swoją premierę na konsoli Nintendo będzie miało 17 października. Jak potwierdzili przedstawiciele amerykańskiego oddziału giganta z Kioto, osoby, które nie zainstalują w swoim Switchu dodatkowej karty pamięci, co prawda uruchomią grę, lecz nie będą miały dostępu do wszystkich trybów zabawy podczas jednej sesji.

Informacja o zbliżającym się wymogu posiadania kart pamięci przez posiadaczy Switcha zbiegła się z ogłoszeniem współpracy między Nintendo a firmą Western Digital. Amerykańska korporacja wypuści w październiku na rynek specjalne, licencjonowane nośniki SanDisk o pojemności 64 GB i 100 GB, które mają ułatwić przechowywanie danych na konsoli i umożliwić bezproblemowe uruchomienie gier wymagających większej ilości wolnego miejsca na dysku. Jak powiedział Sven Rathjen, jeden ze specjalistów od marketingu w Western Digital:
Biblioteka gier na Nintendo Switch stale rośnie, a nasze licencjonowane karty pozwolą na szybkie i łatwe rozszerzenie pamięci tej konsoli. Platforma ta radzi sobie na rynku doskonale i jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Nintendo w celu zaoferowania graczom jak najlepszego produktu.
Na razie nie wiemy, czy karty pamięci dedykowane specjalnie Nintendo Switch pojawią się oficjalnie w Polsce. Nie znamy również ich dokładnej ceny.

W tym momencie pojawia się pytanie - skoro Nintendo zwróciło uwagę na problem, czy w przyszłości możemy spodziewać się nowych wersji Switcha, mogących pochwalić się większą standardową pojemnością dysku? Na razie nie słyszeliśmy o takich planach, lecz nic nie jest wykluczone.
Komentarze czytelników
zanonimizowany1101535 Generał
Milo mnie Switch zaskoczyl, fajne gry na to wychodza, ale polityka wydawnicza Nintendo jest mega slaba, ta firma nie jest w zadnym stopniu przyjazna klientowi.
Jak juz place za konsole te 1500zl (tyle co za duzo silniejsze Ps4) to juz by kurde dali jakis sensowny dysk, a nie wymagaja jakies gowniane karty pamieci. To samo ze sluchawkami, zwykle nie podejda bo tak, trzeba kupic specjalne dedykowane. Pad 300 zlotych. Gry 200+, nawet jakies siedmioletnie platformowki dostepne freeware na pc (np. Cave story). Streamowac gier nie wolno.
Rece opadaja jakie to sa pazerne i antykonsumenckie mendy.
zanonimizowany1231356 Pretorianin
Jak to "cudo" będzie za 700 złotych, to kupię. Bo 1400 to za dużo za tablecik z dwoma pypkami i stacją dokującą (słabej jakości).
mastarops Generał

Liczę na New Switch. Lepszy ekran, bateria, w pełni pasywny. Pamięć w tej cenie powinna być 128 GB wbudowanej, plus obsługa kart do 256 GB. Fajny sprzęt, ale poczekam na kolejną jego wersję. Wydajność może zostać.
zanonimizowany1146443 Senator
Pewnie za rok wypuszczą nową wersję Switcha z większą pamięcią i ekranem większym o 0,1 cala i nazwą go Switch XL.