Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2009, 10:00

autor: Jiker

Nintendo DSi już wkrótce z 4-calowymi ekranami? [news zaktualizowany]

Japońska gazeta ekonomiczna Nikkei doniosła, że Nintendo planuje wprowadzenie na tamtejszy rynek nowego modelu konsoli Nintendo DSi (ostatniej wersji platformy, wyposażonej m.in. w kamery cyfrowe). Podobno ma on zostać wyposażony w 4-calowe ekrany – o 0,75 cala większe, aniżeli w przypadku standardowej wersji DSi, wprowadzonej do sprzedaży w Japonii w listopadzie 2008 roku.

Japońska gazeta ekonomiczna Nikkei doniosła, że Nintendo planuje wprowadzenie na tamtejszy rynek nowego modelu konsoli Nintendo DSi (ostatniej wersji platformy, wyposażonej m.in. w kamery cyfrowe). Podobno ma on zostać wyposażony w 4-calowe ekrany – o 0,75 cala większe, aniżeli w przypadku standardowej wersji DSi, która weszła do sprzedaży w Japonii w listopadzie 2008 roku.

Interesujące jest to, że w DSi od samego początku montowane są ekrany większe od tych, znanych choćby z DS Lite. Dane pozyskane przez Nikkei wskazują, że była to jednak modyfikacja niewystarczająca. Można się zatem spodziewać, że uzupełnienie przekątnej o 0,75 cala wpłynie na konieczność przeorganizowania, a być może zwiększenia rozmiaru samej konsoli. Gdy przyjrzymy się zdjęciu platformy zauważymy, że miejsca na taką zmianę nie ma już zbyt wiele.

Nintendo DSi już wkrótce z 4-calowymi ekranami? [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Dla przykładu – PSP-3000 posiada ekran o przekątnej 4,3 cala, PSP Go 3,8 cala (w obu przypadkach 16:9), a iPhone 3,5 cala (3:2).

Według Nikkei nowy model DSi miałby trafić do japońskich sklepów jeszcze w tym roku. Jego cena zostanie ustalona na tym samym poziomie, co obecnie – czyli 18.900 jenów (około 570 złotych). Podobno możliwość jego debiutu w pozostałych regionach świata jest ciągle rozważana. Gdyby jednak szefostwo Nintendo rozpatrzyło tę możliwość pozytywnie, to europejska i amerykańska premiera nowego DSi odbędzie się prawdopodobnie w kwietniu lub maju 2010 roku.

Sama zmiana ekranów na większe jest według Nikkei reakcją na prośby samych graczy, którzy twierdzą, że te zaproponowane w DSi nie spełniają wszystkich oczekiwań. Oprócz tego istotnym czynnikiem są podobno problemy, jakie miewają starsi posiadacze konsoli. Ludzie w podeszłym wieku, stanowiący coraz większą grupę właścicieli platformy, nie są w stanie czerpać z zabawy pełnej radości, ponieważ na małych ekranach nie są w stanie zobaczyć wszystkich istotnych szczegółów.

Nintendo DS trafił do sprzedaży pod koniec 2004 roku. W Europie pojawił się jednak dopiero w marcu 2005 roku. Platforma jest już zatem z nami niemal pięć długich lat. W tym czasie wydano na nią około tysiąca gier. Na całym świecie DS-a nabyło już ponad 110 milionów osób, co czyni konsolę Nintendo jedną z najpopularniejszych w całej historii elektronicznej rozrywki.

UAKTUALNIENIE: Nintendo zabrało głos w sprawie, określając informacje przedstawione przez Nikkei mianem „plotek i spekulacji ”.