Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2021, 11:20

Nier Replicant naprawiany przez fanów na PC

Odświeżone wydanie gry RPG Nier Replicant w wersji PC boryka się z rozmaitymi problemami technicznymi. Na szczęście niektóre z nich zostały już wyeliminowane przez modderów.

W SKRÓCIE:

  1. pecetowa wersja remastera Nier Replicant posiada szereg problemów technicznych;
  2. część z nich udało się już wyeliminować modderom.

Niedawno na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutował remaster gry RPG Nier Replicant. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na blaszakach tytuł jest daleki od ideału – gracze muszą się liczyć m.in. z problemami z wydajnością, które wynikają najprawdopodobniej z niewystarczającego wykorzystywania przez grę GPU i procesora.

Użytkownicy narzekają również na przeróżne bugi. Chodzi m.in. o uciążliwe spadki liczby klatek animacji na sekundę, gdy odłącza się kontroler, czy pojawianie się kursora na ekranie w czasie scen przerywnikowych, pomimo grania na padzie. Co gorsza, tempo poruszania się postaci zdaje się być powiązane z liczbą fps i odświeżaniem monitora – gracze z ekranami powyżej 60 Hz narzekają, że bohater staje się bardzo trudny do kontrolowania na ich sprzęcie.

Na szczęście są i dobre wieści – członkowie społeczności znaleźli już rozwiązania dla części problemów. Mod Special K pozwoli Wam wyeliminować niektóre bugi powiązane z kontrolerem, pozbyć się niepotrzebnego kursora z ekranu, narzucić własny limit klatek animacji na sekundę oraz wyłączyć funkcję V-Sync (bazowo jest na stałe włączona). Z kolei Replicant High FPS Fix umożliwi bezproblemowe granie z wysoką liczbą klatek animacji na sekundę.

Przypominamy, że gra Nier Replicant ver.1.22474487139… zadebiutowała 23 kwietnia tego roku. Produkcja nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Recenzja NieR Replicant ver.1.22474487139... - najwspanialsza opowieść tego roku
  2. Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021
  3. Nier Replicant – strona oficjalna