Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2024, 12:28

autor: Adrian Werner

Autorzy NieR pracują nad nowym projektem i, jak można się domyślić, droczą się z fanami

Weterani serii NieR, w tym Yoko Taro, pracują nad nową grą. Nie wiadomo jednak, czy będzie to kolejna odsłona tego cyklu.

Źródło fot. Square Enix
i

Weekly Famitsu, czyli największy japoński magazyn o grach, ujawnił, że trzy kluczowe osoby związane z serią NieR pracują nad nowym projektem.

  1. Są to Yoko Taro (reżyser), Yosuke Saito (producent) oraz kompozytor Keiichi Okabe, który pracował przy wszystkich odsłonach marki NieR.
  2. W wypowiedzi dla Weekly Famitsu Yosuke Saito nie był skłonny zdradzić żadnych szczegółów. Stwierdził jedynie z humorem:

Od jakiegoś nie krylem chęci powrotu do pracy z Yoko i Okabe. W niedalekiej przyszłości będę miał dla Was więcej konkretów, więc bądźcie czujni. Może to być nowe NieR, ale może to także nie być NieR. Na razie to wszystko, co mogę powiedzieć.

Nie wiadomo więc, czy nowy projekt tego tercetu będzie produkcją z marki NieR. Yosuke Saito szefuje obecnie należącemu do firmy NetEase studiu GPTRACK50, ale to nie jest żadna przeszkoda, gdyż wszystkie odsłony tej marki tworzone były do tej pory przez zespoły nie będące własnością wydawcy serii, czyli firmy Square Enix.

Zapotrzebowanie na kolejną odsłonę cyklu jest wysokie. NieR: Automata okazało się niespodziewanym przebojem i do tej pory rozeszło się w ponad 8 mln egzemplarzy, wielokrotnie przebijając prognozy wydawcy. Sukces gry sprawił, że Square Enix szybko zleciło opracowanie odświeżonej i rozszerzonej wersji poprzedniej odsłony cyklu, która trafiła na rynek trzy lata temu jako Nier Replicant ver.1.22474487139… Ten tytuł również cieszył się dużą popularnością, znajdując milion nabywców w ciągu dwóch miesięcy od premiery.

W rozmowie z Weekly Famitsu Yosuke Saito zdradził również, że poza projektem, w który zaangażowani są Yoko Taro i Keiichi Okabe, pracuje jeszcze nad jedną dodatkową, nieujawnioną grą.

  1. Recenzja NieR Replicant ver.1.22474487139... – najwspanialsza opowieść tego roku
  2. Recenzja gry NieR: Automata – RPG inne niż wszystkie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej