Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2017, 18:08

autor: Góral

Nier: Automata dużym sukcesem komercyjnym

Firma Square Enix, wydawca gry Nier: Automata, pochwaliła się najnowszymi wynikami sprzedaży dzieła studia PlatinumGames, które ukazało się kilka miesięcy temu na konsoli PlayStation 4 i PC-tach.

Poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży gry Nier: Automata. Według informacji opublikowanej przez firmę Square Enix, łącznie rozeszło się ponad dwa miliony egzemplarzy. Na rezultat ten składa się sprzedaż w ramach cyfrowej dystrybucji oraz pudełka wysłane do sklepów. Pod koniec maja pisaliśmy podobną wiadomość mówiącą o 1,5 milionie egzemplarzy. Oznacza to, że tytuł cały czas cieszy się sporym powodzeniem i przyciąga do siebie nowe rzesze graczy.

Jeżeli jeszcze nie graliście w ten projekt, to obecnie sprzedawany jest on w promocji na Steamie – do 25 września należy zapłacić 38,99 euro, a więc około 167 zł. Nier: Automata został przeceniony również w PlayStation Store, gdzie zapłacicie za niego 189 zł. W tym przypadku lepiej jednak zapoznać się z ofertami polskich sprzedawców (ramka obok), u których kupicie wydanie pudełkowe nieco taniej.

Nier: Automata dużym sukcesem komercyjnym - ilustracja #1

Przypominamy, że Nier: Automata to dość nietypowa gra RPG akcji, w której znajdują się elementy szeregu innych gatunków – od slasherów, przez strzelanki, aż po platformówki. Zróżnicowany gameplay to nie jedyna zaleta produkcji studia PlatinumGames. Deweloperzy przygotowali bowiem interesującą historię z równie ciekawymi postaciami oraz wieloma zakończeniami. Poza tym gra ma unikalny klimat, co zaowocowało znakomitymi recenzjami – wersja na konsolę PlayStation 4 może się pochwalić aż 88 punktami w serwisie Metacritic.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach