W naszej recenzji sprzed prawie dwóch lat PeCetowa wersja Grandia II została podsumowana, jako „(...) gra, przy której można się świetnie bawić.”. Na pewno w przyszłości dokładnie przyjrzymy się trzeciej części cyklu Grandia (jego początek datuje się na 1998 rok), ponieważ koncern Square Enix oficjalnie zapowiedział takową.
Radosław Grabowski
1 kwietnia 2005 12:12
W marcu na wewnętrznym spotkaniu zarządu Sony Computer Entertainment z kluczowymi postaciami z firm z całego świata miał odbyć się pokaz konsoli nowej generacji, czyli PlayStation 3. Marzec minął... i cisza – prezentacja PS3 nie odbyła się. Wczoraj natomiast japoński Reuters doniósł, iż SCE oficjalnie podała do wiadomości, że odwołano wcześniej zaplanowaną prezentację.
Karolina Talaga
1 kwietnia 2005 11:50
Ostatnie wzmianki na zachodnich stronach internetowych wskazywały na to, że studio developerskie 2015 - twórcy świetnej gry akcji/FPS, pt. Medal of Honor: Allied Assault i wydanej jakiś czas temu strzelanki Men of Valor - zakończyło swoją rynkową działalność. Szef omawianej firmy, pan Tom Kudirka, podczas rozmowy z redaktorami pisma Computer Games Magazine zdementował te doniesienia, jednak uczciwie przyznał, że obecna sytuacja zespołu nie wygląda najlepiej.
Krzysztof Bartnik
31 marca 2005 14:45
Muszę przyznać, że podczas przeglądania przepastnych zasobów Internetu w poszukiwaniu tematów na newsy, ujrzawszy to co przedstawię w dalszej części, na moment zamarłem. Upewniwszy się, że 1 kwietnia (prima aprilis gdyby ktoś nie wiedział) jest dopiero jutro, przystąpiłem do przelewania treści wiadomości w formę przyswajalną po naszemu.
Maciej Myrcha
31 marca 2005 08:32
Firmy Midway Games oraz Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowały o podpisaniu umowy wydawniczej dotyczącej stworzenia i dostarczenia na półki sklepowe gier opartych na fabule filmu Happy Feet. Niestety na razie niewiele wiadomo o samej grze, oprócz tego, iż podobnie jak film, opowiadać będzie o przygodach młodego, muzycznie utalentowanego pingwina.
Maciej Myrcha
31 marca 2005 07:52
Ponad rok temu pojawiła się na łamach naszego serwisu wzmianka o możliwości przeniesienia do wirtualnego świata serialu 24, znanego w Polsce pod tytułem 24 godziny. Spekulacje te przeradzają się w pewność, ponieważ firma Sony oficjalnie zapowiedziała wydanie gry opartej na fabule serialu.
Maciej Myrcha
31 marca 2005 07:22
Cała sytuacja wokół firmy Eidos zdaje się nabierać coraz większych rumieńców. O upadającego wydawcę biją się tak naprawdę dwie firmy - Elevation Partners oraz SCi. I wszystko wskazuje na to, iż druga z wymienionych zalicza na swoim koncie same sukcesy przybliżające ją do celu, czyli przejęcia Eidosa.
Maciej Myrcha
31 marca 2005 06:52
Na wczorajszym spotkaniu w Londynie, przedstawiciele firm: SCi oraz Eidos starali się ustalić jak najwięcej szczegółów na temat ewentualnego przejęcia brytyjskiego wydawcy (posiadacza wyłącznych praw do tak uznanych pozycji/marek na rynku elektroniczno-rozrywkowym, jak chociażby Tomb Raider, czy Deus Ex) przez pierwszą z wymienionych powyżej korporacji.
Krzysztof Bartnik
30 marca 2005 14:06
Rok temu oficjalnie poinformowano, że reżyserem kolejnej już adaptacji książki Toma Clancy’ego będzie John Woo. Ten jednak ostatecznie zrezygnował, a jego miejsce zajął Zack Snyder.
Marcin Cisowski
30 marca 2005 13:49
Przepraszam za wprowadzanie w błąd tytułem tego newsa, ale gra, którą zapowiedziała firma Ubisoft, 187 Ride or Die, do złudzenia przypominać będzie to co widzieliśmy m.in. w GTA: Vice City. Będziemy mieli więc uliczne wyścigi, wojny gangów i strzelaniny. Brzmi znajomo? Ale oczywiście inna to firma i inne opakowanie, tak więc wielbiciele tego typu rozrywki, narzekający na „monopol” Rockstar Games, będą mieli okazję przekonać się, jak w tym temacie czuje się konkurencja. 187 Ride or Die przewidziano na konsole oraz komputery osobiste latem tego roku.
Maciej Myrcha
30 marca 2005 12:20
Duńska firma LEGO od dawna współpracuje z koncernem George’a Lucasa, co owocuje ukazywaniem się na rynku zestawów uniwersalnych klocków, w całości nawiązujących do popularnej serii filmów o nazwie Gwiezdne Wojny. Swojej wersji popularnej zabawki doczekali się także entuzjaści elektronicznej rozrywki, gdyż gra LEGO Star Wars została już rozesłana do sklepów.
Krystian Smoszna
30 marca 2005 09:35
Otwarcie pierwszej w historii Alei Gwiazd elektronicznej rozrywki spotkało się z dużym zainteresowaniem branży, zwłaszcza firmy Nintendo, uhonorowanej dwoma wyróżnieniami. Jak się okazuje, japońskiemu koncernowi to jednak nie wystarcza i jeszcze dziś, jego przedstawiciele udadzą się do Los Angeles, aby przeforsować pomysł dołączenia nowej kategorii do najsłynniejszej alei tego typu w Hollywood.
Krystian Smoszna
30 marca 2005 08:42
Wcześniej stworzyli m.in. Wrath Unleashed i Indiana Jones and the Emperor’s Tomb, a teraz przygotowują Star Wars Episode III: Revenge of the Sith. Mowa oczywiście o ludziach z firmy The Collective, która właśnie połączyła siły z innym zespołem projektantów.
Radosław Grabowski
30 marca 2005 08:08
Podczas tegorocznej edycji prestiżowych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) dalekowschodnia korporacja Namco zamierza zaprezentować szerokiej publiczności wirtualną grę walki pt. Soul Calibur III, którą krótko przedstawiliśmy w ubiegły piątek. Jeden z członków zespołu projektantów, czyli Hiroaki Yotoriyama, postanowił jednakże już teraz ujawnić dodatkowe informacje nt. niniejszej pozycji.
Radosław Grabowski
30 marca 2005 07:55
Jak co tydzień prezentujemy Wam najchętniej kupowane gry w sieci EMPiK. Dzisiejsze zestawienie obejmuje tydzień od 21.03.2005 do 27.03.2005 i powstało w oparciu o dane z 59 salonów sieci.
Maciej Myrcha
29 marca 2005 16:27
Po zakończeniu prac nad Doom 3, kilkunastoosobowy zespół z id Software ogłosił, iż zamierza stworzyć zupełnie nową grę, która nie byłaby powiązana z trzema najsłynniejszymi markami wykreowanymi przez amerykańskie studio: Quake, Doom i Wolfenstein, Jak się okazuje, John Carmack ma na razie inne rzeczy na głowie.
Krystian Smoszna
29 marca 2005 14:48
Firma Ubisoft podała właśnie do wiadomości, że tak jak wcześniej zapowiadała, tak też się stanie i najnowsza odsłona niezwykle popularniej serii Tom Clancy's Splinter Cell, o podtytule Chaos Theory 31 marca trafi do sklepów w Północnej Ameryce. Warto dodać, iż rozpoczęto już wysyłkę gier zamówionych przedpremierowo. Polscy fani tej serii muszą uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę poczekać, ponieważ premiera tej produkcji w naszym kraju nastąpi 27 kwietnia.
Karolina Talaga
29 marca 2005 12:25
W lutym informowaliśmy Was o nowej grze FPS, powstającej w studiu Monolith Productions, a zatytułowanej Condemned: Criminal Origins. Dzisiaj możemy pokazać Wam pierwsze screenshoty z tej produkcji.
Karolina Talaga
29 marca 2005 11:36
Czytelnicy zapewne pamiętają informację ze stycznia tego roku, dotyczącą nielegalnego używania przez firmę Sony technologii force feedback w kontrolerach Dual Shock oraz w ponad 40 tytułach na konsole PlayStation. Prawa licencyjne do tej technologii posiada bowiem firma Immersion, która upomniała się o stosowne odszkodowanie. Sąd takie odszkodowanie przyznał i wydawało się, że cała sprawa ...
Maciej Myrcha
29 marca 2005 11:00
Nie tylko mieszkańcy ojczyzny samurajów mogą teraz kupić w swoim kraju kieszonkową platformę PSP, ponieważ sprzedaż wystartowała już przedwczoraj w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Współobywatele George’a W. Busha muszą wyłożyć na sklepową ladę 249,99 USD (równowartość 791 PLN) za zestaw Value Pack. Tymczasem korporacja Sony udostępniła aktualizację oprogramowania dla japońskiej wersji konsoli.
Radosław Grabowski
26 marca 2005 11:44