Koncern UbiSoft poinformował w dniu wczorajszym, że najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii Tom Clancy’s Splinter Cell, o podtytule Chaos Theory, osiągnęła „złoty” status i powędrowała do tłoczni. Wbrew wcześniejszym obawom, wydawcy udało się dotrzymać zapowiadanej daty premiery programu.
Krystian Smoszna
23 marca 2005 08:51
Zadłużony Eidos jest wciąż bardzo łakomym kąskiem. Dzisiaj rano informowaliśmy Was, iż zakupu podupadającego giganta dokonała firma Elevation Partners, teraz okazuje się jednak, iż serwisy branżowe za wcześnie podzieliły skórę na niedźwiedziu. Do licytacji włączyła się bowiem doskonale znana graczom firma wydawnicza, SCi, przebijając ofertę Elevation Partners!
Maciej Myrcha
22 marca 2005 15:27
Jak podaje serwis CNN, ceny akcji EA spadły o 12% po wydanym przez firmę oświadczeniu, w którym znalazło się stwierdzenie iż obrót kwartalny będzie niższy niż prognozowany – powodem jest słaba sprzedaż starszych gier w Europie i USA. Ponadto EA obwinia Microsoft i Sony, że nie sprostały wymaganiom rynku w święta 2004 (powszechne braki konsol PS2 i Xbox) i przyczyniły się w ten sposób do słabszej niż oczekiwano sprzedaży gier na konsole.
Piotr Spychala
22 marca 2005 15:01
W tym roku mija dwadzieścia pięć lat, odkąd żółty stworek o imieniu Pac-Man po raz pierwszy zadebiutował w grze video. Z tej okazji firma Namco postanowiła przygotować kolejną wersję klasycznego hitu, zatytułowaną Pac-Man World 3.
Krystian Smoszna
22 marca 2005 14:17
Nie będzie powtórki ze spektakularnych kontraktów, które swego czasu wstrząsnęły branżą elektronicznej rozrywki. Szefowie najsłynniejszej ligi koszykówki na świecie – NBA – postanowili nie wyróżniać jednej firmy (tak jak zrobiły to bliźniacze federacje NFL i MLB), ale doszli do porozumienia z pięcioma koncernami zajmującymi się produkcją gier video i podpisali z nimi długoterminowe umowy.
Krystian Smoszna
22 marca 2005 13:51
Organizatorzy tegorocznych targów E3 ogłosili, że wyprzedane zostały wszystkie miejsca przeznaczone do prezentacji. Jest to największa jak do tej pory powierzchnia od 2000 roku i wynosi ona nieco ponad 50000 m2 w ramach pięciu ogromnych hal wystawowych.
Piotr Spychala
22 marca 2005 13:28
The Game Audio Network Guild (G.A.N.G.), niekomercyjna organizacja zajmująca się wspieraniem, promocją i rozwojem edukacji dotyczącej interaktywnego dźwięku, wczoraj ogłosiła zwycięzców trzeciego, niezwykle prestiżowego, dorocznego konkursu G.A.N.G. Awards, który odbył się na Konferencji Developerów Gier 10 marca bieżącego roku w San Francisco, w Stanach Zjednoczonych.
Karolina Talaga
22 marca 2005 10:46
Zgodnie z planem, czyli w drugi dzień wiosny, do zachodnich sklepów trafiły konsolowe (Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox) wersje świetnie zapowiadającej się gry akcji/TPP o nazwie NARC, która w założeniach łączy w sobie najlepsze elementy takich pozycji jak Max Payne, Dead to Rights, czy serii Grand Theft Auto.
Krzysztof Bartnik
22 marca 2005 10:07
Nareszcie kupno Eidosu stało się faktem. Po nieudanych pertraktacjach z firmą Ruperta Murdocha do gry weszła niedawno utworzona spółka Elevation Partners i kupiła podupadłego wydawcę. W zarządzie zasiadają: John Riccitiello (były szef Electronic Arts), znany wszystkim Bono z U2 oraz były szef biura finansowego firmy Apple, Fred Anderson. Jak widzicie są to nie byle osobistości...
Piotr Spychala
22 marca 2005 09:39
Jak co tydzień przedstawiamy Wam notowanie najchętniej kupowanych gier w sieci sklepów EMPiK. Tym razem zestawienie obejmuje okres 14.03.2005-20.03.2005.
Maciej Myrcha
21 marca 2005 16:13
Potwierdziły się pogłoski sprzed paru miesięcy. Starbreeze, producenci ciepło przyjętego The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay i firma wydawnicza Majesco ujawnili, że ich pierwszym, szumnie zapowiadanym tytułem będzie (zgodnie z planem) gra na konsole nowej generacji – adaptacja popularnego, wydanego również w Polsce komiksu Darkness.
Marcin Cisowski
21 marca 2005 16:09
Ten rok będzie kolejnym „rokiem ekranizacji komiksów”. Widzieliśmy Elektrę, Constantine, a wkrótce na naszych ekranach pojawią się Fantastyczna Czwórka, Sin City i Batman Początek. To właśnie ten ostatni będzie bohaterem powstającej gry o tym samym tytule. Dotychczas wiedzieliśmy, że taka pozycja jest tworzona, pokazano nam nawet kilka mocno średniej jakości screenów. Przyszedł więc czas na przedstawienie konkretnych faktów.
Marcin Cisowski
21 marca 2005 14:40
W ramach promocji swojego najnowszego produktu o nazwie FIFA Street, koncern Electronic Arts przygotował miłą niespodziankę dla wszystkich fanów piłki kopanej. Jest nią nowa strona internetowa, gdzie można zobaczyć krótki i niezwykle ciekawie opracowany film ze słynnym Ronaldhino w roli głównej.
Krystian Smoszna
21 marca 2005 12:42
Od pewnego już czasu wiemy, iż Obsidian Entertainment, czyli zespół developerski odpowiedzialny za stworzenie drugiej części znakomitej gry z gatunku cRPG - Star Wars: Knights of the Old Republic, aktualnie pracuje nad kolejnym projektem, jakim jest Neverwinter Nights 2. Dziś natomiast asystent producenta John Morgan zdradził, że Obsidian oprócz Neverwinter Nights 2 zajmuje się jeszcze inną produkcją.
Karolina Talaga
21 marca 2005 11:37
Bardzo ciekawy artykuł zaserwował niemiecki serwis Gamestar. Otóż moloch medialny, Bertelsmann (m.in. grupa RTL), zainteresowany jest prawdopodobnie wkroczeniem do sektora gier komputerowych. Wygląda na to, iż przedstawiciele firmy rozglądają się za partnerami w tej branży lub firmami, które mogą przejąć. To co może szokować, to fakt, iż potencjalnym kandydatem do przejęcia jest Electronic Arts!
Maciej Myrcha
19 marca 2005 11:55
Pierwsze informacje o grze Phantasy Star Universe pojawiły się w maju zeszłego roku. Niestety, oprócz zaanonsowania faktu tworzenia gry, Sega nie podała żadnych szczegółów dotyczących jej fabuły, rozgrywki czy daty wydania, a nawet docelowych platform. Wszystko to nadrabia jednak japoński tygodnik Shounen Jump, a dzięki niemu również my postaramy się przybliżyć graczom Phantasy Star Universe.
Maciej Myrcha
19 marca 2005 11:39
Groźne widmo upadku zawisło nad brytyjskimi studiem developerskim o nazwie Blue 52 prawie dwa lata temu, kiedy z powodów stricte finansowych musiano zwolnić szereg pracowników. Teraz nadszedł ostateczny koniec rzeczonej firmy, chociaż nie wypuszczono jeszcze do klientów dwóch zapowiedzianych przez nią gier.
Radosław Grabowski
19 marca 2005 11:23
Tegoroczny Wielki Czwartek, czyli 24 marca 2005, będzie dniem amerykańskiej premiery kieszonkowej konsoli PSP, oficjalnie osiągalnej dotychczas wyłącznie w Japonii. Już teraz w Stanach Zjednoczonych dostępne są interesujące nakładki na obudowę PlayStation Portable, zupełnie zmieniające konserwatywnie czarną aparycję urządzenia.
Radosław Grabowski
19 marca 2005 10:32
Od pięciu dni na stanowisku starszego projektanta w korporacji Blizzard Entertainment pracuje Dustin Browder (współautor m.in. The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth i Command & Conquer: Generals), o którego odejściu z koncernu Electronic Arts pisaliśmy 5 marca 2005. Teraz szeregi „Elektroników” chce opuścić kolejny zdolny developer nazwiskiem Adam Isgreen.
Radosław Grabowski
19 marca 2005 10:10
Komórkowe wersje znanych gier to nie nowość. Wystarczy wspomnieć, że na małe ekraniki telefonów trafiły takie tytuły jak Driv3r, Might & Magic, Port Royale 2, czy Baldur’s Gate. Ostatnio do gry włączył się Electronic Arts, otwierając oddział odpowiedzialny tylko za komórkowe wersje swoich przebojów. I oto spotyka nas kolejna ogromna niespodzianka.
Marcin Cisowski
18 marca 2005 14:30