Sony PlayStation 2 Najnowsze wiadomości (171)

Stolen jednak nie w marcu

Wszyscy wielbiciele skradanek, którzy nerwowo oczekiwali końca marca, kiedy to ukazać się miała gra zatytułowana Stolen, pozwalająca na pokierowanie poczynaniami seksownej złodziejki, Anyi, muszą jeszcze niestety uzbroić się w cierpliwość. Oficjalna data premiery gry została przesunięta na kwiecień. Nie podano powodów takiej decyzji.

Maciej Myrcha

15 marca 2005 13:51

Stolen jednak nie w marcu

Eidos na krawędzi...

Sytuacja Eidos, brytyjskiej firmy wydawniczej, pogarsza się z godziny na godzinę, i to dosłownie. Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o kiepskiej sytuacji finansowej firmy a teraz jest jeszcze gorzej. Otóż Eidos ma dwa tygodnie na znalezienie nabywcy swoich akcji, w przeciwnym razie majątkiem firmy zajmą się banki. Przełożenie premier gier a także większa niż spodziewana strata za ostatnie pół ...

Maciej Myrcha

15 marca 2005 12:07

Eidos na krawędzi...

21 % konsolowych graczy to piraci!

Macrovision, firma specjalizująca się w systemach zabezpieczeń oprogramowania, przeprowadziła badania dotyczące piractwa gier. Zapytała 6000 posiadaczy konsol Xbox i Playstation 2 o ich nielegalne zwyczaje. Dziś zostały opublikowane wyniki tych badań, które pokazują, jak znaczące straty ponoszą wydawcy gier w konfrontacji z procederem nielegalnego powielania ich oprogramowania. 21 % osób odpowiedziało, że kopiuje gry w swoich domach, ale 73 % z nich kupowałoby je, gdyby te nie były tak łatwe do zdobycia za darmo.

Karolina Talaga

15 marca 2005 10:11

21 % konsolowych graczy to piraci!

PSP w Europie oficjalnie za "kilka miesięcy"

Kiedy 11 marca bieżącego roku informowaliśmy Was o prawdopodobnym przesunięciu europejskiej premiery najnowszej konsoli firmy Sony o nazwie PSP, były to wieści nieoficjalne. Dzisiaj możemy potwierdzić ówczesne rewelacje serwisu Eurogamer.

Krystian Smoszna

15 marca 2005 08:37

PSP w Europie oficjalnie za "kilka miesięcy"

10 notowanie listy EMPiKowej (14/03/05)

Kolejny tydzień i kolejne notowanie najchętniej kupowanych gier w sieci sklepów EMPiK. Dzięki temu zestawieniu możecie zorientować się, jakie tytuły padały najczęściej łupem graczy odwiedzających salony sprzedaży tej sieci.

Maciej Myrcha

14 marca 2005 16:32

10 notowanie listy EMPiKowej (14/03/05)

The Movies - uaktualnienie strony oficjalnej

Ponieważ do premiery oryginalnej strategii ekonomicznej, The Movies, pozostało jeszcze sporo czasu, panowie z Lionhead Studios co chwilę przypominają się graczom. Tym razem formą przypomnienia jest informacja o uaktualnieniu oficjalnej strony gry, dzięki czemu pojawiły się na niej 2 nowe screeny (prezentowane w dalszej części wiadomości) oraz tzw. Fact Sheet czyli dokładne informacje o grze.

Maciej Myrcha

14 marca 2005 15:51

The Movies - uaktualnienie strony oficjalnej

Stany Zjednoczone pominięte podczas przyszłej dystrybucji Metal Gear Solid 4?

Hideo Kojima – jeden z twórców istniejącej od 1987 roku serii Metal Gear odbył krótką, ale niezwykle ciekawą rozmowę z redaktorem popularnego magazynu Computer and Video Games. Wynika z niej, że wydanie w Stanach Zjednoczonych następnej odsłony programu będzie stać pod dużym znakiem zapytania.

Krystian Smoszna

14 marca 2005 09:06

Stany Zjednoczone pominięte podczas przyszłej dystrybucji Metal Gear Solid 4?

Bardzo nieoficjalny patch do Brothers in Arms: Road to Hill 30

Hmmm, bardzo ciekawa sprawa. Gra Brothers in Arms: Road to Hill 30 ukaże się dopiero w przyszłym tygodniu, a na serwerach wydawcy, Ubisoftu, można znaleźć już patche do wspomnianego tytułu. Jednak developer gry, firma Gearbox, ostrzega aby gracze, którzy zakupią grę nie instalowali tych plików (format BiA-1.0-1.01-xxx.exe). No chyba, że bardzo chcą sobie zaszkodzić.

Maciej Myrcha

13 marca 2005 17:23

Bardzo nieoficjalny patch do Brothers in Arms: Road to Hill 30

Spore Willa Wrighta

Ojciec The Sims oraz SimCity, Will Wright, w rozmowie z redaktorami serwisu 1UP zapowiedział tworzenie nowej gry. Spore, bo taką nazwę nosi nowy projekt, według swojego twórcy może stać się jedną z największych i najbardziej ambitnych gier w historii.

Maciej Myrcha

12 marca 2005 12:37

Spore Willa Wrighta

Powstaje nowe środowisko graficzne - artefact engine

Po raz kolejny doskonale sprawdza się powiedzenie, że Polak potrafi! Grupa młodych i ambitnych programistów – jak sami określają siebie absolwenci wyższej uczelni we Wrocławiu – po dwuletnich, intensywnych pracach nad graficznym środowiskiem artefact engine oraz edytorem graficznym art(e)factory, zaprezentowała pierwsze efekty swoich prac. Trzeba przyznać, że to co pokazano robi duże wrażenie!

Włodarczak Adam

12 marca 2005 10:51

Powstaje nowe środowisko graficzne - artefact engine

Galeria grafik inspirowanych klasyką gier video

Miłość do klasyki gier video można wyrażać w różny sposób, np. poprzez tworzenie prac graficznych, inspirowanych starymi produkcjami. Na taki właśnie pomysł wpadł Richard Horsman, który kilkanaście dni temu opublikował część swoich „dzieł” w Internecie. Artysta doczekał się publikacji w kilku magazynach poświęconych elektronicznej rozrywce, m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Krystian Smoszna

11 marca 2005 15:26

Galeria grafik inspirowanych klasyką gier video

Quo vadis, europejska premiero Sony PSP?

Przed kilkoma godzinami informowaliśmy o europejskiej premierze Nintendo Dual Screen, nowego bardzo „smakowitego” handhelda japońskiego giganta. Wszystko wskazuje na to, że zwolennicy największego konkurenta, czyli PlayStation Portable, będą musieli poczekać na upragnioną konsolkę kilka miesięcy dłużej (debiut ma nastąpić nie wcześniej niż w czerwcu), niż na przykład gracze z USA.

Włodarczak Adam

11 marca 2005 14:03

Quo vadis, europejska premiero Sony PSP?

"Włóż i graj" - nadchodzi rewolucja?

Jedno z ważniejszych sympozjów naszej branży, czyli Game Developers Conference zawsze przynosi miłośnikom wirtualnej rozrywki dziesiątki ciekawostek i nieraz zaskakujących nowinek (choćby dzisiejszy news „Sieciowe DS oficjalnie, nowe informacje na temat Revolution”). Kolejne rewelacje napłynęły z obozu Microsoftu, który chce co najmniej zrewolucjonizować proces odczytu gier.

Włodarczak Adam

11 marca 2005 13:30

"Włóż i graj" - nadchodzi rewolucja?

RoboHordes – pierwszy grywalny pokaz Unreal Engine 3

Wczoraj, 10 marca w San Francisco, na trwających właśnie Game Developer Conference (GDC) światło dzienne ujrzało demo gry o nazwie RoboHordes. Pokaz ten miał na celu ukazanie możliwości aplikacji pisanych na silniku Unreal Engine 3 i potęgę dwurdzeniowych procesorów Intela. Udało się.

Daniel Sodkiewicz

11 marca 2005 12:31

RoboHordes – pierwszy grywalny pokaz Unreal Engine 3

Nagrody Independent Games Festival oraz Game Developers Choice rozdane

Międzynarodowa Organizacja Producentów Gier (International Game Developers Association) podczas tegorocznej Game Developers Conference (odbywającej się w San Francisco), ogłosiła listę zwycięzców w prestiżowym plebiscycie Game Developers Choice Awards. Niespodzianek nie było – po raz kolejny najlepszą grą ubiegłego roku uznano słynne dzieło studia Valve Software, Half-Life 2.

Włodarczak Adam

11 marca 2005 11:31

Nagrody Independent Games Festival oraz Game Developers Choice rozdane

Dynasty Warriors 5 osiągnęła "złoty" status - premiera pod koniec marca

Koncern KOEI ogłosił w dniu wczorajszym, że jego najnowszy produkt – gra Dynasty Warriors 5 - osiągnęła „złoty” status i już 29 marca bieżącego roku trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Program zadebiutował już w Japonii i osiągnął tam spektakularny sukces, z miejsca uzyskując pierwszą pozycję w rankingach sprzedaży.

Krystian Smoszna

11 marca 2005 10:26

Dynasty Warriors 5 osiągnęła "złoty" status - premiera pod koniec marca

„Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów” - już dziś nowy, pełny zwiastun + inne informacje

Ciemna Strona Mocy to ścieżka wielu możliwości... niektóre z nich są uznawane za nienaturalne ... Czy istnieje możliwość, aby poznać te siły? ... Nie od Jedi

Marcin Cisowski

10 marca 2005 16:27

„Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów” - już dziś nowy, pełny zwiastun + inne informacje

Cienko przędzie Eidos, oj cienko

Ostatnie informacje o przejęciu jednej z największych firm wydawniczych, Eidos, pojawiły się na łamach naszego serwisu pod koniec lutego, niestety od tamtej pory sytuacja firmy nie uległa zmianie. Co prawda pojawiły się podobno kolejne propozycje zakupu Eidosa, lecz na razie nic z nich nie wynika. A firmie przydałby się potężny zastrzyk gotówki, ponieważ jej finansowa sytuacja jest delikatnie...

Maciej Myrcha

10 marca 2005 14:20

Cienko przędzie Eidos, oj cienko

Ilustracja muzyczna X-Men Legends 2 w rękach kolejnego kompozytora filmowego

Coraz częściej twórcy gier doceniają wagę ilustracji muzycznej w ich produktach. Skończyły się czasy, gdy komponowało coś w pośpiechu na domowym sprzęcie. W czasach, gdy budżet takiego Driv3ra jest porównywalny z kosztem produkcji pełnowartościowego kinowego filmu do komponowania muzyki zatrudnia się najlepszych (w miarę możliwości finansowych) specjalistów w tej dziedzinie.

Marcin Cisowski

10 marca 2005 12:40

Ilustracja muzyczna X-Men Legends 2 w rękach kolejnego kompozytora filmowego

Ludzie z Logitech myślą o PSP

Kilka dni temu pisaliśmy o specjalnej klawiaturze marki Logic3 dla konsoli PSP. Konkurencyjna korporacja Logitech, znana PeCetowcom m.in. dzięki myszom komputerowym, także przygotowuje urządzenia peryferyjne, zaprojektowane z myślą o PlayStation Portable. Pierwsze akcesoria trafią do sklepów już w przyszłym miesiącu, natomiast na pozostałe poczekamy do maja i czerwca.

Radosław Grabowski

10 marca 2005 12:33

Ludzie z Logitech myślą o PSP

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl