Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2021, 13:48

autor: Entelarmer

Strategia „na namioty” to nowy exploit w PvP New World

W New World było już duplikowanie złota i zgłaszanie „oszustów” z obozu rywali, ale wojowanie za pomocą namiotów to zupełnie nowy sposób na zyskanie przewagi w starciach PvP.

Po udanym debiucie New World wypadało uznać za jedną z największych lub wręcz największą premierę 2021 roku. Niestety w kolejnych miesiącach tytuł Amazon Games zyskiwał sobie sławę głównie za sprawą takich czy innych problemów w grze. Jeden z nowszych bugów pozwala na neutralizowanie wrogów dzięki „żarłocznym” namiotom.

Nie, nie jest to dziwny gatunek niesławnego mimika, lecz exploit wykorzystywany w trakcie walk o wpływy w obozie wojskowych w Niespokojnych Brzegach (Restless Shore). Jak czytamy w raporcie na oficjalnym forum gry, gracze mogą postawić obóz minimum 2. poziomu przed każdą bramą. Jeśli ktoś spróbuje opuścić tak „obwarowaną” miejscówkę, zostanie zmuszony do wejścia do namiotu.

Strategia „na namioty” to nowy exploit w PvP New World - ilustracja #1
Źródło: ohyeahhh na oficjalnym forum New World.

Dobra wiadomość jest taka, że taki gracz nie zostanie uwięziony lub zabity (przynajmniej nie bezpośrednio). Nadal może wyczołgać się z namiotu lub wpisać komendę /stuck, by szczęśliwie opuścić „schronienie”. Tyle tylko, że zajmuje to dużo czasu i znacznie opóźnia ofensywę, rozbijając siły atakujących. Pomińmy już „drobny” fakt, że przeciwnicy mogą z łatwością skupić się na wybijaniu graczy, którzy utknęli w namiocie. Łatwo zgadnąć, jak wielką przewagę daje to w walkach stronnictw.

Niestety internauta nie dołączył nagrania pokazującego działanie exploita – możemy zobaczyć jedynie screeny oraz filmiki pokazujące graczy omijających wyjścia z obozu z uporem godnym lepszej sprawy.

Na szczęście deweloperzy mogą usunąć tę exploitową strategię w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że obozy wojenne zostaną oznaczone jako punkty orientacyjne. Gra nie pozwala bowiem na stawianie namiotów w ich obrębie. Alternatywą byłaby możliwość niszczenia wrogich obozowisk.

Żeby tylko ów exploit był jedynym problem związanym z PvP i New World w ogóle…