Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2012, 11:45

autor: Sarge

Need for Speed: Most Wanted na PlayStation Vita nie zostanie okrojony

Wszystko wskazuje na to, że przenośna wersja gry Need for Speed: Most Wanted na PlayStation Vita nie zostanie okrojona w stosunku do edycji na konsole stacjonarne. Posiadacze PlayStation Vita dodatkowo skorzystają z dotykowych funkcji tej platformy sprzętowej.

Firma Electronic Arts na targach gamescom prezentuje grę Need for Speed: Most Wanted między innymi w wersji na PlayStation Vita. Redaktorzy serwisu IGN opisali przenośną edycję nadchodzącej odsłony popularnej serii wyścigowej.

Artykuł rozpoczyna się od stwierdzenia Aleksa Warda (wiceprezesa studia Criterion Games), że Need for Speed: Most Wanted będzie „najlepszą grą wyścigową tego roku na PlayStation Vita”. Chociaż do takich deklaracji należy podchodzić z dystansem, to twórcy najwyraźniej traktują tę wersję gry bardzo poważnie. Dość powiedzieć, że ma być ona „praktycznie taka sama jak edycje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360”.

Need for Speed: Most Wanted na PlayStation Vita nie zostanie okrojony - ilustracja #1
Screen nie pochodzi z wersji na PlayStation Vita

Powyższa informacja oznacza, że posiadacze PlayStation Vita nie powinni dostać okrojonej gry w stosunku do użytkowników konsol stacjonarnych lub pecetów. Wygląda na to, że dotyczy to również wirtualnego miasta – twórcy nie musieli iść na żadne kompromisy w zakresie jego budowy mimo faktu, że otrzymamy otwarty świat do eksploracji. Przeniesiono również zmienny cykl dnia i nocy, model zniszczeń samochodów, czy funkcję Autolog.

Wersja na PlayStation Vita dodatkowo zrobi użytek z ekranu dotykowego, dzięki któremu będzie można szybko uzyskać dostęp do interfejsu. Studio Criterion Games nie chciało jednak przesadzić i nie będziemy mogli kierować pojazdem, wodząc palcami po ekranie. System sterowania zrobi użytek z tradycyjnych przycisków. Można jedynie żałować, że wśród atutów przenośnej edycji zabrakło funkcji Cross-Play, pozwalającej na ścisłą współpracę z wersją na PlayStation 3. Świetnym wykorzystaniem tej nowinki będzie mogła pochwalić się m.in. platformówka Sly Cooper: Złodzieje w czasie.

Need for Speed: Most Wanted to kolejna odsłona popularnej serii wyścigowej, będąca bezpośrednią kontynuacją produkcji z 2005 roku o tym samym tytule. Tym razem stworzeniem gry zajmuje się studio Criterion Games, mające na swoim koncie m.in. Need for Speed: Hot Pursuit, ale także cykl Burnout. Need for Speed: Most Wanted ukaże się w Europie 1 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PlayStation Vita.