Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Sony Computer Entertainment Polska Press Release 8 czerwca 2012, 22:44

Najnowsza książka od J.K Rowling tylko z PlayStation

Księga Czarów to pierwszy tytuł dla nowego produktu od PlayStation - Wonderbook, który łączy najnowszą technologię AR (rzeczywistość rozszerzona) z PlayStation Move.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Sony Computer Entertainment Inc. ogłosiło nadejście produkcji SCE London Studios Wonderbook: Księga Czarów, powstałej przy współpracy z J.K. Rowling. Wonderbook: Księga Czarów to pierwsza pozycja, przy tworzeniu której użyto innowacyjnego urządzenia peryferyjnego PlayStation®3, Wonderbook,a która zmieni świat, przenosząc przyjemność czytania i grania w Rzeczywistości rozszerzonej na nowy poziom. To także pierwszy produkt powstały dzięki współpracy między Sony i Pottermore – unikalną, darmową stroną J.K. Rowling, która zmienia czytanie książek z serii Harry Potter™ w niezwykłe doświadczenie online.

Zawierająca zupełnie nową twórczość J.K. Rowling, Wonderbook: Księga Czarów,ożyje, gdy będziecie ją czytać, i pozwoli wam rzucać zaklęcia przy użyciu kontrolera ruchu PlayStation®Move, który stanie się waszą magiczną różdżką. Wyruszcie w fantastyczną podróż, dzięki której poznacie i pojmiecie tajniki magii oraz nauczycie się sztuki rzucania zaklęć – tak jak uczniowie Hogwartu, już w listopadzie 2012 w Polsce.

W tym czasie Wonderbook: Księga Czarów pojawi się również w innych krajach i regionach.

J.K. Rowling powiedziała: "Wonderbook: Księga Czarów to najbliższa prawdziwej księdze zaklęć książka, jaką może poznać Mugol. Wspaniale pracowało mi się z zespołem kreatywnym Sony nad wprowadzaniem w życie moich zaklęć oraz towarzyszącej ich powstaniu historii. To niesamowite urządzenie zmienia proces czytania w zupełnie nowe doświadczenie”.

Najnowsza książka od J.K Rowling, tylko z PlayStation - ilustracja #1

Andrew House, prezes i dyrektor generalny grupy SCE, powiedział: "Współpraca między J.K. Rowling i Sony, a w szczególności Sony Computer Entertainment, to coś, z czego sam jestem bardzo zadowolony. Udało nam się bowiem połączyć jedną z najlepszych na świecie marek rozrywkowych z najpopularniejszą w historii serią książek dla dzieci”.

„Wierzymy, że Wonderbook: Księga Czarów rozpocznie rewolucję w świecie narracji opowieści i spodziewamy się, że technologie PlayStation będą w stanie wprowadzić w życie więcej świata Harry’ego Pottera,i to w niezwykły sposób”.

Wonderbook: Księga Czarów to pierwszy tytuł do Wonderbook, najnowszego dodatku do PlayStation. Wonderbook sprawi, że tysiące historii staną się rzeczywistością dzięki jednej prawdziwej książce pełnej nowych przeżyć i przygód. Jako potężne narzędzie narracyjne, które pozostawia duże pole dla wyobraźni, Wonderbook zapewni także niezwykłe przeżycia wszystkim posiadaczom PlayStation 3,umieszczając ich w samym sercu wydarzeń i za pośrednictwem technologii Rzeczywistości rozszerzonej w PlayStation®Eye przemieni otaczający ich świat. Książki, które lubicie, wciągną was w nieznaną krainę, sprowadzając do waszego domu tajemnicę i odkrycia, a także pozwolą wam się przenieść do ukochanych opowieści.

Księga Czarów została napisana przez Mirandę Goshawkponad 200 lat temu, a można ją znaleźć w Dziale Ksiąg Zakazanych Biblioteki Hogwartu. To zaawansowany podręcznik, który pomoże uczniom stać się znakomitymi magami i czarownicami.

Wonderbook: Księga Czarów, która ukaże się w listopadzie 2012 roku, zapewni uczniom przyjazne środowisko do czytania, odkrywania, poznawania i stosowania zaklęć, które już znają i uwielbiają, takich jak Incendio, Wingardium Leviosa czy Expelliarmus, ale także pozwoli im odnaleźć złośliwe notatki i zaklęcia nagryzmolone na marginesach przez absolwentów Hogwartu. Poza humorystycznymi anegdotami dotyczącymi zaklęć J.K. Rowling napisała także zagadkę, dzięki której dowiecie się, co gwarantuje sukces magowi lub czarownicy, i która zachęci fanów pisarki do podróży przez ich ulubioną książkę, gdzie umiejętne rzucanie zaklęć nagradzane jest pod koniec każdego rozdziału odblokowaniem nowych opowieści.