Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2014, 11:39

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Atropos, The Tourist i Ziemia

Czas na kolejną prezentację kilku zdumiewających projektów stworzonych przez fanów Minecrafta. Tym razem przyglądamy się potężnemu żółwiowi Atroposowi, paryskiej mapie The Tourist oraz Ziemi.

Jak co każdy poniedziałek przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie kilku ciekawych projektów stworzonych przez miłośników gry Minecraft. Tym razem wybraliśmy same epickie prace, bo inaczej nie można nazwać wielkiego miasta-żółwia Atroposa, paryskiego The Tourist oraz… planety Ziemia.

Najlepsze minecraftowe projekty – Atropos, The Tourist i Ziemia - ilustracja #1

Atropos

W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy m.in. Agamemnona – wielką, chodzącą steampunkową fortecę, stworzoną przez carloooo. Jest to zdecydowanie jeden z bardziej uzdolnionych użytkowników Minecrafta, który sypie z rękawa znakomitymi projektami. Jednym z jego najpopularniejszych dzieł jest opisywany dziś Atropos, czyli wielki żółw, w którym upchnięto całe miasto. Prace nad tym projektem pochłonęły pięć miesięcy, ale finalny efekt przeszedł oczekiwania chyba nawet samego twórcy. Atroposa pobierzecie z tego miejsca, a poniżej znajdziecie jego zwiastun.

The Tourist

Przy Atroposie większość innych projektów wypada blado, ale przygodowa mapa The Tourist od stratocrafteur jako jeden z niewielu minecraftowych tworów może dumnie stać obok niego. Lokacja wzorowana na Montmartre nie tylko świetnie wygląda, ale także zapewnia sporą ilość zabawy. Twórcy zatroszczyli się bowiem o około czterogodzinną, wymagającą przygodę, kilka mini gierek i przyzwoitą ścieżkę dźwiękową. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił w Paryżu, to czym prędzej udajcie się w to miejsce.

Ziemia

Dzisiejsze zestawienie kończymy z wielkim przytupem, gdyż w Minecrafcie odtwarza się nie tylko znane miejsca z prawdziwego i fikcyjnego świata, ale także całą planetę Ziemię w skali 1:1500. W związku z tym jest to olbrzymia mapa o rozmiarach około 16200x32400 bloków. Szkoda słów na jej opisywanie, lepiej zobaczyć ją samemu, korzystając z poniższego zwiastuna, albo interaktywnej mapy. Projekt pobierzecie z tego miejsca.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie ponad 55 mln egzemplarzy.