Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2021, 13:08

autor: Qskan

Najbardziej złożony champion w LoL-u? Ten wykres daje odpowiedź

League of Legends posiada ponad 150 grywalnych postaci i wskazanie tej najbardziej wymagającej oraz złożonej jest kwestią sporną. Jeden z użytkowników Reddita postanowił zmierzyć to w wymierny sposób.

Debaty na temat tego, która z postaci League of Legends jest najbardziej złożona i „trudna w obsłudze” toczą się niemal od początku istnienia tej popularnej MOB-y od Riot Games. Na przestrzeni lat, w miarę jak dodawano kolejnych championów (obecnie 155, a będą kolejni), zmieniało się postrzeganie tych „trudnych” i „łatwych” postaci. I chociaż w sieci można znaleźć rankingi szeregujące bohaterów na skali trudności, to ciężko o obiektywne zmierzenie tego, którą postacią gra się najtrudniej. Pewne (choć tylko częściowe) pojęcie może nam dać odkrycie z Reddita.

Redditowicz o pseudonimie Jechto opublikował na tym forum ciekawy wykres, który przedstawia championów LoL-a posiadających najdłuższe opisy umiejętności na przestrzeni ostatnich kilku lat (od aktualizacji 4.1 do 11.21).

Z wykresu można dowiedzieć się, które opisy postaci zawierały najwięcej znaków do przeczytania. I tak, pod względem opisów umiejętności na pierwszym miejscu przez wszystkie sezony utrzymywał się Lee Sin (średnio ponad 1400 znaków). Nie jest to dziwne, zważywszy na to, że większość jego „skillów” ma dwa tryby użycia. W pierwszej czwórce przez długi czas plasowały się też takie postaci, jak Jhin, Kha’zix oraz Shyvana. W ich przypadku długości opisów oscylowały wokół 1300 znaków.

Naturalnie w komentarzach forumowiczów zdania były podzielone i tym razem, zwłaszcza w odniesieniu do smoczej Shyvany:

OFICJALNIE: Shyvana to jedna z najbardziej skomplikowanych postaci w grze.

– użytkownik _AIQ_

Shyvana jest perfekcyjnym przykładem tego, jak skomplikowane mechaniki obrażeń mogą przerodzić się w bardzo bezmózgi styl gry.

– użytkownik kanated

Powyższy wykres nie jest niepodważalnym dowodem na „trudność” lub „łatwość” danych championów, ale przynajmniej daje pewne wymierne wartości, obrazujące, ile czasu trzeba poświęcić na studiowanie opisu umiejętności danej postaci. Nie można tego upraszczać do prostego równania: „dłuższy opis = trudniejsza w obsłudze postać”, ale pozwala spojrzeć na tę kwestię z innej perspektywy.