Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2018, 14:01

Nadpływa konsolowe World of Warships Legends

Studio Wargaming.net zapowiedziało World of Warships: Legends. Będzie to nowa gra konsolowa, wykorzystująca niektóre elementy pecetowego World of Warships, ale dopasowana do specyfiki nowych platform.

Pełna wersja gry ukaże się w przyszłym roku. - Nadpływa konsolowe World of Warships Legends - wiadomość - 2018-06-20
Pełna wersja gry ukaże się w przyszłym roku.
WORLD OF WARSHIPS LEGENDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Wargaming
  2. Wydawca: Wargaming
  3. Gatunek: gra akcji z elementami symulacji
  4. Platformy: XONE, PS4
  5. Data premiery: 2019 r.

Studio Wargaming poinformowało, że pracuje nad konsolowym projektem World of Warships: Legends, czyli sieciową gra akcji z elementami symulacji, traktującą o morskich bitwach z udziałem okrętów wojennych. Produkcja powstaje z myślą o PlayStation 4 i Xboksie One.

Zgodnie z tym, co sugeruje tytuł, nie będzie to prosta konwersja pecetowego World of Warships. Wydanie konsolowe ma być odrębną grą, dopasowaną do specyfiki tych platform. Oczywiście, nie oznacza to, że autorzy nie wykorzystają istniejących elementów graficznych czy niektórych rozwiązań dotyczących rozgrywki.

Tak jak pecetowy pierwowzór, gra postawi na model darmowy z mikropłatnościami. Niestety, na premierę sporo jeszcze poczekamy, gdyż zaplanowana ona została dopiero na 2019 r. Już w tym roku ruszą jednak testy wersji alfa. Zainteresowani wzięciem w nich udziału powinni zarejestrować się na oficjalnej stronie projektu.

W dniu premiery pełnej wersji World of Warships: Legends zaoferuje trzy klasy statków, w ramach których pokierujemy okrętami dziesięciu nacji, w tym także Polski. Natomiast testowa wersja alfa wystartuje tylko z jednostkami amerykańskimi i japońskimi.

Całość zostanie zaprojektowana tak, aby bitwy trwały średnio dziewięć minut. Limit czasowy starć ustawiony zostanie na 15 minutach. Natomiast mapy mają mieć rozmiary od 18x18 do 24x24 kilometry kwadratowe. Twórcy obiecują dużą różnorodność lokacji, od pełnych brył lodu regionów arktycznych aż po tropikalne wody Azji Południowo-Wschodniej.

Wszystkim tym będziemy bawili się w starciach PvP przeciwko innym graczom lub w kooperacyjnych potyczkach PvE, w których użytkownicy połączą siły przeciwko sztucznej inteligencji.

Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Na razie nie wypuszczono żadnych screenów ani materiałów wideo. Nie będziemy jednak musieli na nie czekać długo, gdyż World of Warships: Legends zostanie pokazane podczas tegorocznej edycji targów gamescom.

  1. Oficjalna strona gry