Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2017, 13:13

autor: Adrian Werner

Nadjeżdża Monster Energy Supercross: The Official Videogame

Znany m.in. z serii MXGP, RIDE i MotoGP zespół Milestone zapowiedział kolejną motocyklową grę wyścigową. Monster Energy Supercross: The Official Videogame zaoferuje tryby solo i multiplayer oraz edytor tras.

Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku. - Nadjeżdża Monster Energy Supercross: The Official Videogame - wiadomość - 2017-10-15
Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku.
MONSTER ENERGY SUPERCROSS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Milestone
  2. Wydawca: Milestone
  3. Gatunek: wyścigi
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 13 lutego 2018 r.

Specjalizujące się w grach wyścigowych włoskie studio Milestone zapowiedziało swój kolejny projekt, którym okazał się Monster Energy Supercross: The Official Videogame. Produkcja ukaże się 13 lutego 2018 roku w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W planach jest również wydanie na Nintendo Switch, ale na nie poczekamy trochę dłużej.

Zgodnie z tytułem, gra skoncentruje się na zawodach supercross, rozgrywanych na zamkniętych stadionach, na torach wypełnionych utrudniającymi jazdę muldami, progami i dołkami. Autorzy uzyskali pełną licencję Monster Energy Supercross z sezonu 2017, więc otrzymamy rzeczywiste lokacje (w tym słynną Daytonę), firmy i maszyny. Gracze będą mogli startować w dwóch klasach - 250SX oraz 450SX.

Otrzymamy pełną swobodę konfiguracji wyglądu zawodnika, wybierając z ponad 300 przedmiotów produkowanych przez ponad 80 marek. Gra pozwoli także na daleko idące modyfikowanie motocykli. Będziemy mogli bawić się samotnie podczas samodzielnych wyścigów lub w trybie kariery, jak również zmierzyć się z innymi graczami w multiplayerze. Ciekawym elementem powinien okazać się edytor tras, pozwalający na łatwe tworzenie własnych torów i dzielenie się nimi z resztą społeczności.

Monster Energy Supercross: The Official Videogame powstaje na bazie silnika Unreal Engine 4, a autorzy obiecują wysoką jakość oprawy graficznej. Modele twarzy zawodników opracowano wykorzystując technologię skanowania 3D.

  1. Oficjalna strona gry