Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 kwietnia 2016, 16:48

autor: Adrian Werner

Nadchodzi samodzielna wersja Gwinta z Wiedźmina 3?

Podczas konwentu PAX East deweloperzy ze studia CD Projekt RED dali do zrozumienia, że prawdopodobna jest samodzielna odsłona Gwinta, czyli karcianki, którą można znaleźć w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nowa gra - jeśli powstanie - trafi na urządzenia mobilne.

Jedną z największych niespodzianek, jaką w zeszłym roku sprawił Wiedźmin 3: Dziki Gon było zaimplementowanie do wirtualnego świata wyśmienitej karcianki znanej jako Gwint (ang. Gwent). Teraz okazuje się, że prawdopodobne jest powstanie samodzielnej wersji tej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne.

Wieści te pochodzą z panelu studia CD Projekt RED zorganizowanego na dobiegającym właśnie końca konwencie PAX East. Podczas niego twórcy omawiali dodatek Krew i wino do Wiedźmina 3 oraz jakie nowości wprowadzi to rozszerzenie do Gwinta. W pewnym momencie deweloperzy zapytali się, czy zebrani gracze chcieliby zobaczyć samodzielną mobilną wersję tej karcianki. Reakcja zgromadzonych fanów była rzecz jasna bardzo entuzjastyczna. Nasi rodacy z CD Projekt RED zarejestrowali ją w formie wideo i obiecali, że po powrocie do Warszawy zaprezentują ten materiał swoim szefom.

Oczywiście, fani Gwinta powinni się wstrzymać z otwieraniem szampanów do czasu oficjalnej zapowiedzi wersji mobilnej. Po takiej akcji na PAX East jej powstanie wydaje się jednak bardzo prawdopodobne.

Wracając do dodatku Krew i wino warto wspomnieć, że dzięki niemu Gwint wzbogaci się o piątą już talię. Tym razem poświęcona ona będzie wojownikom z Wysp Skellige, potrafiącym przemieniać się w niedźwiedzie, a także przywołać charakterystyczne dla prawdziwych wikingów łodzie, czyli drakkary.

Jeśli jesteście zainteresowani kierunkiem, w jakim studio CD Projekt RED zamierza rozwijać Gwinta to polecamy wam zapoznać się z relacją z panelu na PAX East, opublikowaną dzisiaj przez UV-a w serwisie Gry-Online.pl:

Wiedźmin 3: Krew i wino na PAX East - Gwint wzbogaci się o talię Wysp Skellige

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.