Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2014, 11:48

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Pandora Stealth - wieloosobowa skradanka wzorowana na Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Studio Heartcore Games oficjalnie ujawniło projekt Pandora Stealth. Będzie to sieciowa gra akcji wzorowana na trybie multiplayer z Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow, w której zmierzą się ze sobą szpiedzy i najemnicy.

Szpiedzy będą zwinni, ale mało wytrzymali na obrażenia.  - Nadchodzi Pandora Stealth - wieloosobowa skradanka wzorowana na Splinter Cell: Pandora Tomorrow - wiadomość - 2014-02-10
Szpiedzy będą zwinni, ale mało wytrzymali na obrażenia.

Wydana dziesięć lat temu gra Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow krytykowana była za mało innowacyjną kampanię, ale zebrała jednocześnie masę komplementów za wprowadzenie do cyklu świetnego trybu multiplayer. Była to zresztą pierwsza komercyjna skradanka oferująca taką opcję. Teraz grupa fanów, zorganizowana w studiu Heartcore Games, postanowiła stworzyć nieoficjalny remake tego trybu. Projekt otrzymał tytuł Pandora Stealth, zmierza wyłącznie na pecety i powstaje na silniku Unreal Engine 4. Autorzy zamierzają sprzedawać gotowy produkt, dlatego całość opracowana zostanie tak, aby nie dać prawnikom z firmy Ubisoft możliwości wytoczenia procesu. Zmienione zostaną nazwy własne i elementy graficzne, ale rdzeń rozgrywki oparty zostanie na rozwiązaniach z Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow.

W Pandora Stealth naprzeciwko siebie staną dwie zupełnie różne grupy graczy. Jedna z nich wcieli się w szpiegów – doskonale wyszkolonych, uzdolniony akrobatycznie oraz wyposażonych w liczne gadżety, ale jednocześnie niedysponujących dużą siłą ognia. Wyeliminować ich spróbują najemnicy, którzy brak wyspecjalizowanego sprzętu i umiejętności nadrobią wytrzymałymi pancerzami oraz sporym arsenałem potężnego uzbrojenia.

Jako najemnik akcję będziemy obserwowali z oczu postaci. - Nadchodzi Pandora Stealth - wieloosobowa skradanka wzorowana na Splinter Cell: Pandora Tomorrow - wiadomość - 2014-02-10
Jako najemnik akcję będziemy obserwowali z oczu postaci.

Wybór frakcji zdeterminuje styl rozgrywki. Szpiedzy będą bawili się w typowo skradankowy sposób i z kamerą umieszczoną za plecami postaci. Wcielając się w jednego z nich zmuszeni zostaniemy do chowania się w cieniu, unikania wykrycia oraz tworzenia dywersji, wszystko po to, aby móc zrealizować konkretne cele na każdej z map. Natomiast zadaniem najemników będzie patrolowanie lokacji, zastawianie pułapek i eliminowanie intruzów, a wszystkiego tego dokonają z widoku FPP. Obie grupy posiadać mają mocne oraz słabe strony, a kierowanie ich członkami wymusi stosowanie odmiennych taktyk.

Warto dodać, że Pandora Stealth rozpoczęło życie jako darmowa modyfikacja. Autorzy przez wiele lat w wolnym czasie dłubali nad tym projektem, ale postępy w pracach były powolne. Dlatego ostatecznie postanowili założyć komercyjne studio deweloperskie, a następnie rozpoczęli zatrudnianie kolejnych pracowników. Decyzja ta spowodowała również, że produkcja przeobraziła się w płatnę grę.

  1. Pandora Stealth – oficjalna strona gry